Jak poradzić sobie z bólem stóp?

Nasze stopy nieustannie narażone są na ciągły nacisk. Na nich opiera  się ciężar naszego ciała i dlatego bardzo często ulegają deformacjom i przeróżnym zniekształceniom. Jak sobie radzić z takimi problemami? Co stosować, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe i poprawić komfort chodzenia?

Idealne wkładki dla każdego 

wygodne wkładki ortopedyczne - łódźKażdemu z nas dokuczają bóle stóp. Bardzo często w takim przypadku zastanawiamy się nad przyczyną ich występowania i jak poradzić sobie z wyeliminowaniem powstałych dolegliwości? W dzisiejszych czasach na bole stóp uskarżają się nie tylko dorośli, ale także dzieci. Często okazuje się, że przyczyną naszych dolegliwości jest źle dobrane obuwie i wkładki, co ostatecznie może doprowadzić do poważnych deformacji oraz zniekształceń stóp, a w konsekwencji do poważnych problemów z poruszaniem się. Aby uniknąć takich problemów w przyszłości szukamy idealnego rozwiązania powstałego problemu. Idealnym rozwiązaniem dla każdego z nas są wygodne wkładki ortopedyczne – łódź to jedno z wielu miast, w którym można nabyć tego typu wkładki bez żadnego problemu. Ich wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wyróżniamy następujące  modele wkładek ortopedycznych: skórzane, sylikonowe, pełne lub 3/4. Wkładki idealnie pasują do każdego rodzaju obuwia, pomogą zniwelować istniejące już wady, a także zapobiegną powstawaniu nowych. Gdy posiadamy więcej dolegliwości stóp powinniśmy wybrać kompleksowe wkładki do butów, które jednocześnie korygują wszystkie istniejące wady. Wśród dostępnych na rynku wkładek ortopedycznych wyróżnia się wkładki na płaskostopie poprzeczne i podłużne. Są idealnie wyprofilowane, podpierają oba łuki przywracając odpowiednie ułożenie stopy. Wypada wspomnieć, że płaskostopie poprzeczne może doprowadzić do powstania haluksów. Z kolei nieleczone płaskostopie podłużne skutkuje zaburzeniem osi ruchu powodując koślawość. Kolejnym rodzajem wkładek są wkładki na haluksy, wkładki na szpotawość. Gdy odczuwamy bóle stóp w okolicy tyłostopia najlepszym rozwiązaniem są podpiętki. Do nas należy wybór, czy mają być sylikonowe, czy skórzane. Warto wspomnieć, że dla sportowców przeznaczone są wkładki żelowe do butów, które zniwelują nadmierne wstrząsy i odciążą nastawioną na duży wysiłek stopę.

Jak doskonale widać istnieje wiele modeli wkładek ortopedycznych przeznaczonych na różne dolegliwości stóp. Pamiętajmy, że dobrze dobrana wkładka pozwoli cieszyć się komfortem chodzenia. Wybierając odpowiednia wkładkę pamiętajmy, aby zawsze konsultować się ze specjalistą jakim jest ortopeda.