Potrzebowałam nowej pościeli do sypialni

Ostatnio robiłam w domu generalne porządki. Podczas tych porządków wyrzuciłam kilka kompletów starych, sprawnych pościeli. Szybko zorientowałam się, że w takiej sytuacji nie mam żadnej pościeli na zmianę. Musiałam więc dokupić kilka kompletów wysokojakościowej i solidnej pościeli. W tym celu udałam się do sklepu z tekstyliami, który był polecany przez moje sąsiadki.

Kupno pościeli z satyny bawełnianej

pościel satyna bawełniana 140x200Na miejscu znalazłam bardzo duży wybór takich pościeli. Nie wiedziałam jaka będzie najlepsza, dlatego od razu poprosiłam o pomoc sprzedawczynię. Zaprowadziła mnie ona na odpowiedni dział i pokazała kilka wybranych kompletów pościeli na pojedyncze łóżka. Jeden z tych kompletów spodobał mi się najbardziej. Była to pościel satyna bawełniana 140×200 centymetrów. W jej skład wchodziła poszwa na kołdrę, mała poszewka na poduszkę oraz wygodne prześcieradło z gumką, które można było bez problemu naciągnąć na materac na łóżku. Sprzedawczyni zapewniała mnie, że satyna bawełniana to najlepszy materiał na pościel, ponieważ jest miła i gładka w dotyku. Zapewnia ona pełną przepustowość powietrza, dlatego jest to idealna pościel na lato, jednak z powodzeniem sprawdzi się również zimą. Zdecydowałam się ją zakupić, co jak się okazało było prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się za przebranie pościeli na nową.

Tej nocy po raz pierwszy spałam w takiej pościeli. Muszę przyznać, że byłam z niej bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że okazała się bardzo wygodna. Była zapisana na kryty suwak, dzięki czemu poszwa nie ściągała się podczas snu. Dodatkowo nawet po kilku praniach materiał był wciąż wytrzymały i trwały, a na pościeli nie było widać żadnych przetarć, co było dla mnie istotne. Jestem zadowolona z zakupu.