Zastosowanie nowoczesnych balustrad drogowych

W wielu różnych miejscach spotkać można balustrady drogowe, których celem jest przede wszystkim zabezpieczenie pieszych przed wtargnięciem na jezdnię, przez co mogą oni sprawić zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla innych kierowców, którzy pojawią się akurat na drodze w tym samym czasie.

Balustrada drogowa zapewnia wysoki poziom ochrony pieszych

balustrady drogowe staloweDo produkcji drogowych balustrad używa się przede wszystkim stali. Zależnie od tego, jaki rodzaj balustrad nas interesuje, może ona zostać poddana różnym procesom obróbki, takim chociażby jak gięcie na maszynach sterowanych numerycznie, dzięki czemu każde przęsło takiej balustrady wyglądać będzie identycznie, nawet, jeżeli jej kształt będzie mocno nietypowy. Nie powinien on być dyktowany jedynie względami estetycznymi, bowiem to nie jest ogrodzenie na posesję, lecz system, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa. Tak więc musi on zostać tak przemyślany, aby jak najbardziej korzystnie rozkładać siły w przypadku uderzenia oraz utrudniać przeskoczenie go przez pieszych. Jeżeli interesują nas trwałe balustrady drogowe stalowe to warto zdecydować się na te pokryte ochronną warstwą antykorozyjną. Takie powłoki wykonuje się z różnych materiałów, które izolują metal od powietrza oraz opadów. Co kilka lat może okazać się konieczne, aby jeszcze raz odnowić taką powłokę i zadbać o to, żeby balustrada była stabilna.

W przypadku uderzenia w balustradę, zmniejszy ona pęd lecącego bezwładnie samochodu, a w niektórych przypadkach może nawet uratować komuś życie. Dlatego warto inwestować w takie balustrady, szczególnie tam, gdzie ruch jest intensywny, a szeroki pas zieleni nie oddziela drogi od chodnika, co też ma przecież funkcję ochronna. Im więcej takich miejsc się znajdzie, tym lepiej dla nas wszystkich.