Środki regulujące wzrost roślin

W dzisiejszych czasach uprawianie ziemi wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że rolnicy musza umieć korzystać z zaawansowanych maszyn, ale też dlatego, że do efektywnego wykorzystania areału potrzebna będzie odpowiednia chemia rolnicza, a tej jest na rynku naprawdę dużo.

Czy warto stosować środki regulujące wzrost roślin?

mepik 300 slWarto więc wiedzieć, jakiego rodzaju preparaty są obecnie stosowane przez rolników. Chociaż dla laików może wydawać się do dziwne i niezrozumiałe, dużym problemem jest nadmierne wyrastanie roślin. Rosną one wysoko do góry, w poszukiwaniu promieni słonecznych, marnując swoją energię witalną na ten wzrost, który nie przekłada się na większe plony, a nawet wręcz przeciwnie, czyni plony mniejszymi, ponieważ pożywka, którą zapewniliśmy naszym roślinom znalazła się w wyciągniętych niepotrzebnie łodygach. Można zwalczyć ten problem w bardzo skuteczny sposób, stosując odpowiedni środek chemiczny, który będzie regulował wzrost, nie pozwalając roślinie za bardzo wyciągnąć się ku słońcu. Zamiast tego otrzymamy grubą łodygę, zdolną do tego, aby utrzymać bardzo duży ciężar właściwych plonów. jeżeli wybierzemy Mepik 300 SL to nasze rośliny będą rosły w zaplanowany sposób. Nie będziemy musieli obawiać się ich przerostu, a nasze plony przerosną nasze oczekiwania względem nich, niezależnie od sezonu.

W dobrym sezonie można spodziewać się większych plonów, jednak stosując odpowiednie nawozy oraz środki, które mają chronić rośliny i wpływać na ich wzrost, można spodziewać się, że nawet w trakcie gorszego sezonu będziemy mogli poradzić sobie z wszystkimi oczekiwaniami, jakie tylko będziemy mieli względem naszych roślin. Dobra chemia na pewno im nie zaszkodzi, a może zwiększyć wzrost.