Fachowa naprawa awarii skrzyni biegów

Samochody z automatycznymi skrzyniami biegów to stosunkowa rzadkość w kraju, gdyż manualne skrzynie biegów stanowią zdecydowaną większość w samochodach osobowych. Są jednak używane, toteż w wielu warsztatach wykonywane są przeglądy oraz naprawy takowych skrzyń biegów, zarówno firmowych jak i konwersji.

Naprawa uszkodzonej skrzyni biegów

naprawa automatycznej skrzyni biegów poznańAutomatyczne skrzynie biegów mają opinię bardziej niezawodnych niż wersje manualne, przede wszystkim z racji iż nie są tak narażone na brutalne traktowanie i nieostrożną zmianę biegów jak manualna skrzynia biegów, toteż nie ulegają uszkodzeniu z powyższych powodów w ogóle. Mogą one jednak z czasem ulec awarii, zarówno z racji wysokiego zużycia jak i całkowitego przypadku, a w takiej sytuacji potrzebny jest warsztat samochodowy w którym przeprowadzana jest naprawa automatycznej skrzyni biegów Poznań ma kilka takich warsztatów, a w większości są to punkty w których wykonywany jest również tuning samochodowy. Załogi mają tam ogromne doświadczenie w modyfikacji, naprawie i zakładaniu automatycznych skrzyń biegów w nowych samochodach, i mogą dokonać przeglądu w kilkanaście minut. Rozpoznanie problemu trwa tym krócej jeśli pojazd który jest naprawiany posiada nowoczesną elektronikę diagnostyczną, ułatwiającą znalezienie źródła awarii, aczkolwiek nawet starego typu pojazdy, nie posiadające takich akcesoriów są serwisowane tam bez większego problemu.

Awarie skrzyni biegów najczęściej całkowicie wyłączają samochód z jazdy, toteż warsztaty mają również możliwość odebrania samochodu od klienta własną lawetą, i odwiezienia go do placówki w celu oględzin i faktycznych napraw. Nie jest to bardzo droga usługa, więc korzystają z niej niemal wszyscy kierowcy którzy nie mają możliwości dostarczyć pojazdu na miejsce.