Niedrogi olej z konopi

Wyjątkowym produktem konopnym, zawierającym leczniczy kannabidiol (CBD), są olejki. Jest tak, ponieważ w ich składzie, zidentyfikować możemy nie tylko tę substancję aktywną, ale też wiele rzadkich witamin, kwasy omega, terpeny i fenole.

Niezawodne oleje konopne

olej z konopii siewnejWarto również podkreślić iż w olejach konopnych może być nie więcej niż 0,2% THC, co oznacza iż nie wykazują one właściwości psychoaktywnych, czyli, mówiąc prosto, nie odurzają ani nie uzależniają. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że terapie z ich wykorzystaniem można stosować również u dzieci, także najmłodszych. Nadmienić trzeba iż olej z konopii siewnej to produkt ekologiczny, albowiem pozyskiwany tylko z tych upraw, na których nie korzysta się z pestycydów, herbicydów, sztucznych nawozów ani GMO. Świadczy to, przede wszystkim, o ich najwyższej jakości, ale i decyduje o fakcie, że mogą być one spożywane również przez wegan. Jeżeli natomiast chodzi o ceny, to najtańsze z nich, o najniższej zawartości CBD, można upić już za, około czterdzieści – pięćdziesiąt złotych, natomiast te najdroższe, o największym współczynniku procentowym tej substancji aktywnej, to wydatek od stu do, około dwustu pięćdziesięciu złotych. Warto również zwrócić uwagę iż w sklepach konopnych możemy kupić olejki premium lub full spectrum, co oznacza iż zawierają one nie tylko kannabidiol, ale też wiele innych, równie cennych kannabinoidów, jak na przykład kannabigerol (CBG).

Przyjmowanie leczniczych olejków konopnych CBD rekomendowane jest przez lekarzy, jak również przez specjalistów od, szeroko rozumianej, medycyny naturalnej. Nie ma się czemu dziwić, albowiem badania naukowe, prowadzone nad skutecznością terapeutyczną tych wyrobów, potwierdzają, że ich stosowanie przynosi, wyłącznie, korzyści.