Niezbędne pakowarki w każdej kuchni

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie wyposażenia kuchni w której nie ma pakowarki. Stając przed wyborem zakupu takiego urządzenia zadajemy sobie pytania jaką pakowarkę wybrać ? Do czego ona służy? Czy spełni nasze oczekiwania w przechowywaniu naszej zakupionej żywności.

Do czego służy pakowarka vama?

pakowarki vamaMarnowanie nadwyżek żywności to problem nie tylko punktów gastronomicznych, ale również każdego z nas. Pakowarki próżniowe to jest bardzo praktyczne urządzenie, za pomocą którego będzie można wielokrotnie wydłużyć przydatność do spożycia dowolnych produktów spożywczych. Gdzie szczelnie zapakowane produkty żywnościowe można przez dłuższy czas przechowywać w chłodnym zaciemnionym miejscu. Pakowarki próżniowe przedłużają okres świeżości produktów poprzez zatrzymanie utlenienia oraz rozwój bakterii tlenowych, które odpowiadają za proces gnicia co powoduje utratę walorów smakowych. Głównym zadaniem pakowarek próżniowych jest odsysanie powietrza zgromadzonego w wewnątrz opakowania, a następnie zgrzanie opakowania zamykając je hermetycznie. Na rynku wyróżnić możemy wiele rodzajów pakowarek warto wspomnieć o pakowarce Vama. Charakterystyczną cechą pakowarki vama jest wydajność pakowania na minutę, pakowanie banknotów oraz monet w worki foliowe, jak i również żywności. Zawiera również regulację ciśnienia oraz temperaturę zgrzewania. Doskonale zabezpiecza przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Pakowarka ta ma wielkość komory 440x280x110 mm, długość zgrzewu to 440mm. Wymiary zewnętrzne 550x550x280 mm. Zawiera również pompę próżniową 10m3/h. Waży ok. 50 kg. potrzebuje napięcia 1 fazowego. Zaliczana jest do pakowarek komorowych, która posiada zamykaną pokrywę hermetyczną do której wkłada się opakowanie z produktem. 

Przy zakupie odpowiedniej pakowarki warto dokładnie określić potrzeby i dobrać urządzenie o parametrach adekwatnych do przeznaczenia. Warto wziąć pod uwagę ilość pakowanych dziennie produktów, rodzaj pakowanych produktów, ale i także rozmiar największego produktu jaki będziemy pakować.