Sól do posypywania drogi

Sól rozsypywana na zaśnieżonej czy oblodzonej drodze ma za zadanie rozpuszczać lód i śnieg, a tym samym czynić drogę przejezdną. Jest najczęściej wykorzystywana w połączeniu z piachem, i w takiej kombinacji zazwyczaj działa bardzo skutecznie, i pozwala na odśnieżenie i przywrócenie przejezdności nawet najbardziej oblodzonej drogi.

Najlepsza sól do odśnieżania i odladzania drogi

sól drogowa mazowieckieSól która jest wykorzystywana w celu odśnieżania dróg jest zazwyczaj solą odpadową po produkcji soli kuchennej. Jako taka działa bardzo skutecznie, aczkolwiek może niejednokrotnie być głównym powodem powstawania korozji na podwoziu samochodowym. Drogowcy preferują więc sól o lepszej jakości

, coraz częściej łączoną z preparatami które uniemożliwiają osadzanie się soli na podwoziu samochodowym, a tym samym chroniące je przed uszkodzeniami mającymi miejsce zimą. Niemal we wszystkich zakładach w których produkuje się sól kuchenną jest również wytwarzana sól drogowa Mazowieckie ma najwięcej takich zakładów, a zaopatrzenie się w hurtowe ilości soli drogowej jest bardzo łatwe. Co więcej, większość owych zakładów produkcyjnych produkuje sól która jest mieszana ze wspomnianymi preparatami neutralizującymi, więc nawet duże ilości rozsypane na podmiejskiej drodze nie będą stanowiły zagrożenia dla samochodu który po takiej drodze miałby jechać.

Drogowa sól, nawet zabezpieczona, jest bardzo tania, więc poleca się ją kierowcom samochodów dalekodystansowych, gdzie wykorzystywana jest niejednokrotnie do ułatwienia przejazdu przez trudny odcinek drogi w szczególnie złych warunkach, lub wyjazd z postoju po długim czasie przebywania na parkingu na śniegu. Dla zakładów komunalnych i służb miejskich dostępne są natomiast hurtowe ilości soli, dostarczane do miejsc postojowych pługów śnieżnych bezpośrednio.