Mocne moduły solarne

Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się już wiele lat temu i były sporą rewolucją na rynku. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest dziś przyszłością w zakresie energetyki. Instalacje solarne są dziś dostępne dla każdego.

Ile prądu wytwarzają panele fotowoltaiczne?

moduły pvDo montażu paneli solarnych są zachęceni właściciele domów jednorodzinnych, ale także różnych obiektów publicznych. Coraz więcej przedsiębiorców wykorzystuje energię płynącą z paneli fotowoltaicznych, gdyż daje im to spore oszczędności w ciągu roku. Swoją popularność moduły PV z pewnością zawdzięczają ekologii i darmowej energii słonecznej, do której mamy nieograniczony dostęp. Instalację fotowoltaiczną można zamontować na blaszanym dachu lub wykonanym z dachówek. Ponadto bez problemu można je umieścić na równym lub spadzistym dachu, dzięki specjalnym mechanizmom. Pojedyncze moduły solarne są łączone w kompletne panele, które połączone są z inwerterem odpowiadającym za zamianę prądu stałego na zmienny. To bardzo ważne urządzenie, gdyż pozwala na rejestrację wytworzonego prądu, monitoruje pracę instalacji oraz synchronizuje z siecią. Jeżeli chodzi o moc paneli fotowoltaicznych, to może ona najmniej wynosić około dwóch kilowatów, a najwięcej nawet ponad dwadzieścia. Od tego parametru zależy wydajność zamontowanej fotowoltaiki, gdyż niska moc sprawdzi się przy małym poborze energii elektrycznej, natomiast mocne panele solarne będą idealne w dużych budynkach, gdzie zapotrzebowanie na energię jest spore.

Ilość generowanego prądu przez panele fotowoltaiczne zależy od kilku czynników. Poza poza samymi parametrami instalacji, ma znacznie również pogoda i dostępność słońca. W sezonie jesienno – zimowym zawsze jest słabsze słońce, zatem będzie też mniej energii.