Wybór świecy do domu

Obecnie na rynku sprzedażowym znajdziemy różnorodne zapachy do domu nie tylko w postaci świec, ale również kadzideł, patyczków i olejków zapachowych. Warto jednak pamiętać, iż świece są najlepszym wyborem, a szczególnie te sporządzone na wosku z soi. To naturalny produkt, który nie zaszkodzi naszemu zdrowiu ani naszych bliskich.

Dobór świecy sojowej do domu

ekologiczne świece sojoweJeżeli zastanawiamy się nad zakupem zapachów do domu albo dodatkiem do prezentu kogoś bliskiego to warto przemyśleć zakup świecy. Jedną z lepszych opcji są ekologiczne świece sojowe, które nadadzą się do każdego domu z uwagi na brak toksyczności jak w przypadku świec na parafinie. W związku z tym paląc świece na soi nie będziemy mieć problemu z bólem głowy, który może towarzyszyć przy odmianie parafinowej. Co więcej, soja o wiele dłużej będzie się palić, nawet o 50% dłużej niż świeca na parafinie. Mimo to warto jednak zastosować się do kilku zasad, dzięki którym przedłużymy palenie świecy oraz udoskonalimy jej użytkowanie. Niekiedy w świecy robią się brzydkie tunele. Zapobiegniemy temu przy pierwszym paleniu pozwalając woskowi stopić się do granic szklanych, w których się znajduje. Następnie unikamy kopcenia poprzez podcięcie knota do około 0,5cm od wosku. Mimo to nie powinniśmy nigdy palić świec dłużej niż 4 godziny, ponieważ to przegrzewa wosk. W ten sposób bardzo szybko straci on swoje właściwości zapachowe, przez co stanie się zwykłą świecą.

Gdy chcemy sprawić sobie prezent albo innej osobie i ma być to niezobowiązujące warto pomyśleć o świecach sojowych o ulubionym zapachu. To o wiele lepszy wybór niż świeca parafinowa, a do tego jest bardziej wydajna. Dzięki temu będziemy cieszyć się fantastycznym zapachem przez wiele godzin. Warto również obdarować naszych bliskich.