Sakwy rowerowe używane na wyprawach

Jeżeli kupiliśmy rower z myślą o tym, iż będziemy na nim pokonywać wiele kilometrów, musimy wyposażyć go w odpowiednie akcesoria. Do najważniejszych z nich zaliczymy sakwy, które mogą być umieszczane w różnych miejscach. Dzięki sakwom, możliwe stanie się zabieranie najpotrzebniejszych rzeczy w trasę, i nie martwienie się o to, że czegoś nie zabraliśmy, lub musimy to wozić w plecaku.

Różne modele sakw rowerowych

sakwy roweroweDo najbardziej popularnych typów sakw należą modele, które są przystosowane do przewozu rzeczy na bagażniku. Sakwy rowerowe tego typu mogą być mocowane na specjalnych hakach i zatrzaskach lub posiadać rzepy, przytwierdzające je do bagażnika. Jeżeli planujemy daleką wyprawę, a nie posiadamy bagażnika, możemy zamówić sakwy mocowane do rury podsiodłowej. Sakwy te to zarówno malutkie torebki na narzędzia, jak i wielkie ponad litrowe sakwy, w których możemy umieścić ubrania i inne niezbędne rzeczy. W wielu wypadkach jeżdżąc w dalekie trasy, będziemy potrzebować sakw o mniejszych gabarytach, które są idealnie zaprojektowane do przytwierdzenia ich do rury górnej. Sakwy te mogą być zaprojektowane tak, aby ich długość pasowała do konkretnej ramy. Popularnością cieszą się także torebki na kierownicę, które są zaprojektowane tak, aby mieściły potrzebne rzeczy i nie podskakiwały na wybojach. Torebki tego typu są szczególnie popularne w rowerach przełajowych i szutrowych.

Wiele sakw jest uszytych z materiału wodoodpornego. Duża część z akcesoriów ma także zamontowane wodoodporne zamki, które mogą być umieszczane w każdej z wymienionych wcześniej sakw. Dobrej klasy rzepy i elementy przytwierdzające sprawiają, iż sakwa jest nie tylko dobrze przyciągnięta, ale także może być zabezpieczona przed bujaniem się na boki (dotyczy to na przykład sakwy podsiodłowej).