Darmowy prąd dzięki fotowoltaice

Nie trudno zauważyć, że energia elektryczna jest coraz droższa. Z roku na rok nasze rachunki za energię elektryczną są coraz większe. Można powiedzieć, że kwoty rosną w zastraszającym tempie. Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, to powinniśmy zainwestować w odnawialne źródło energii. W naszym kraju najlepiej sprawdzają się przydomowe elektrownie słoneczne.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

sterowniki do fotowoltaikiTak jak już wcześniej wspominałem, na naszych terenach najlepiej sprawdzają się instalacje fotowoltaiczne. Budowa takiej instalacji jest bardzo prosta, ponieważ składa się ona tak właściwie z czterech elementów. Pierwszym z nich są panele, które skupiają na sobie promienie słoneczne. Kolejnym elementem jest całe okablowanie, a dwa ostatnie to sterowniki do fotowoltaiki i przetwornica prądu. Efektywność takiej instalacji uzależniona jest nie tylko od wielkości instalacji, ale także od tego jak jest zamontowana. Panele powinny być zamontowane na dachu od południowej strony. Jeśli nasz budynek nie ma spadu dachu w południową stronę, to będziemy musieli wykonać specjalną konstrukcję na dachu, aby chociaż trochę zwrócić panele w południową stronę. Jeśli posiadamy wysokie drzewa, które rzucają cień na dach i mogłyby zaciemniać panele, to powinniśmy je przyciąć. Wszystkie elementy instalacji powinny być zamontowane przy pomocy dobrej jakości haków ze stali nierdzewnej, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie się trzymać tak jak powinno.

Kwota potrzebna do montażu takiej instalacji na dachu swojego domu waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kwota uzależniona jest od tego jak dużą instalację chcemy zamontować. Należy pamiętać o tym, że z racji tego, że jest to odnawialne źródło prądu, jest ono w pełni ekologiczne, więc możemy liczyć na znaczny zwrot kosztów zakupu i montażu instalacji.