Dobre maski z certyfikatem

Życie w czasie pandemii nie jest proste, bo ogranicza dotychczasową aktywność oraz zmniejsza możliwości. Jednak zawsze pomimo wszystko, najważniejsze powinno być zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Nieustannym zagrożeniem dla naszego zdrowia są wszelkie wirusy i bakterie, które unoszą się w powietrzu. Najlepszą metodą walki z nimi jest dystans i zasłanianie ust oraz nosa.

Jak wygląda maska z filtrem?

certyfikowane maski z filtrem ffp3Jeszcze niecałe dwa lata temu, nikt nie przypuszczał, że chwilę później trzeba będzie codziennie nosić na twarzy maseczkę, gdyż sytuacja wszystkich zaskoczyła. Kiedyś maski nosili jedynie lekarze, pielęgniarki i pracownicy zakaźnych oddziałów szpitalnych. Dziś bez względu na zawód czy miejsce pracy, każdy musi ją zakładać kiedy wchodzi do sklepu czy zamkniętego obiektu. Poza szczepionkami, najskuteczniejszą metodą walki z wirusami rozprzestrzeniającymi droga kropelkową jest zachowanie dystansu i zasłanianie ust oraz nosa. Do tego celu najlepsze są certyfikowane maski z filtrem FFP3, które na pewno kupimy w internecie w przystępnej cenie. Są one sprzedawane na sztuki lub w zestawach po pięć, dziesięć czy nawet sto sztuk. Przede wszystkim są najskuteczniejsze, ponieważ chronią przed wszelkimi wirusami i bakteriami, pyłami czy grzybami i pleśnią. Maska jest wykonana z kilku warstw materiału filtrującego, uszczelki na nos, filtra i gumek służących do mocowania jej na twarzy. Filtry FFP3 wykazują skuteczność na poziomie dziewięćdziesięciu dziewięciu procent, zatem mogą być wykorzystywane w miejscach, gdzie ryzyko zakażenia jest największe, czyli w szpitalach publicznych oraz prywatnych przychodniach. Dzięki elastycznej uszczelce na nos, maskę łatwo dopasować do twarzy i zapewnić doskonałą szczelność. Trzeba o tym pamiętać, gdyż wdychane powietrze musi przechodzić przez filtr, aby było bezpieczne.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście różnych rodzajów masek, które wykazują różną skuteczność. Na pewno modele bez filtrów będą mniej skuteczne, ale będą tańsze. Natomiast maski z filtrem będą nas doskonale chronić przed wszelkim niewidzialnymi zagrożeniami uniszacumi się w powietrzu. Obecnie takie maski kupimy w każdej aptece, sklepie medycznym czy w internecie. Cena modeli z filtrem FFP3 kształtuje się na poziomie ośmiu złotych.