Wydajny odkurzacz pneumatyczny

Każdy z nas miał do czynienia z odkurzaczem, bo codziennie z niego korzystamy. Służy do usuwania takich zabrudzeń jak piach, kurz, sierść zwierząt czy okruchy z jedzenia. Klasyczne modele mają wewnątrz silnik elektryczny.

Jak sprzątają odkurzacze pneumatyczne?

odkurzacz pneumatycznyNa rynku możemy znaleźć przynajmniej kilkanaście przeróżnych modeli odkurzaczy, które są przeznaczone do stosowania w domu lub w warunkach przemysłowych. Różnią się nie tyło wyglądem, wielkością czy parametrami technicznymi, ale przede wszystkim systemem działania. Najpopularniejsze są odkurzacze z silnikiem elektrycznym, które mogą sprzątać na sucho lub na mokro. Do zastosowania w zakładach pracy, gdzie nie ma możliwości podłączenia go do źródła zasilania, konieczny jest odkurzacz pneumatyczny, który korzysta ze sprężonego powietrza. Jednak taki model nie w każdej firmie może być stosowany, ponieważ wymaga podłączenia do źródła sprężonego powietrza. Może on być stosowany w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko wybuchu, w związku z czym nie można korzystać z klasycznych odkurzaczy z silnikiem szczotkowym, bo istnieje ryzyko powstania iskry. To co wyróżnia odkurzacze pneumatyczne od zwykłych, to także rozmiar, gdyż są one znacznie większe i muszą być stale w ciągu pracy podłączone do sprężonego powietrza. Ich moc ssania jest bardzo duża, dlatego też wydajność pracy jest wysoka. Podobnie jak klasyczne modele, posiada zestaw niezbędnych końcówek i długi wąż ssący, które pozwalają na sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Jezeli chodzi o cenę odkurzacza, to pneumatyczne odkurzacze z uwagi na zastosowaną technologię są znacznie droższe od pozostałych modeli. Przeważnie mają obudowę wykonana ze stali nierdzewnej i zastosowane specjalne filtry wyłapujące najmniejsze zanieczyszczenia.