Funkcjonalne buty ortopedyczne Memo

Dzieci i dorośli noszą obuwie ortopedyczne, aby zapobiegać niektórym chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, utrzymywać prawidłową pozycję stopy i odciążać kończyny dolne. Specjalne buty pomagają zmniejszyć ryzyko kontuzji i złagodzić negatywne konsekwencje istniejących patologii. Z wyglądu nowoczesne buty ortopedyczne praktycznie nie różnią się od zwykłych. Za główne zalety uważa się zwiększoną wygodę i możliwość dostosowania do specyfiki nóg osób z zaburzeniami fizjologicznymi.

Funkcje butów ortopedycznych

buty memo w korzystnej ceniePrzy prawidłowym doborze obuwia ortopedycznego i stałym noszeniu zalecanego przez lekarza modelu, pacjent może odczuwać zmniejszenie dyskomfortu podczas chodzenia. Produkty wysokiej jakości pomagają zatrzymać zmiany patologiczne w stopach. Działanie butów terapeutycznych i profilaktycznych może się różnić w zależności od ich modelu i rodzaju zdiagnozowanej u osoby choroby. Największy efekt dają produkty dobierane indywidualnie po konsultacji lekarskiej z ortopedą. Ciągłe noszenie obuwia ortopedycznego pozwala na osiągnięcie tak pozytywnych rezultatów jak zatrzymanie schorzeń stóp, zmniejszenie ryzyka płaskostopia i innych zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i sercowo-naczyniowego. Buty Memo w korzystnej cenie możemy kupić, jeśli chcemy ukształtować prawidłowy kształt stopy u dziecka. W sprzedaży dostępne są opcje letnie, zimowe i półsezonowe, dzięki czemu pacjenci mogą nosić specjalne obuwie lecznicze i profilaktyczne przez cały rok. Producenci produkują różne rodzaje, na przykład buty, trampki, mokasyny, botki, botki. W zależności od uzyskanego efektu ortopedycznego modele mogą być nieskomplikowane lub złożone. Buty ze specjalnymi wkładkami lub półwkładkami wspomagają podbicie łuku stopy. Modele z wysokim topem przeznaczone są dla osób z dużymi odchyleniami koślawymi lub szpotawymi. Obuwie stabilizujące jest wskazane zaś dla pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym ze skrzywieniem nóg. Noszenie takich modeli przyczynia się do rozwoju zdolności motorycznych, kształtowania prawidłowego chodu oraz powstrzymywania dalszej deformacji. Posiada wysoki obcas, wsparcie podbicia, element stabilizujący w podeszwie, gęste sznurowanie lub zapięcia.

Konstrukcja buta musi w pełni uwzględniać indywidualne cechy anatomiczne stopy. Kupując, należy wziąć pod uwagę sezonowość, rozmiar, długość i wadę stopy. Ponieważ lewa i prawa stopa mogą nie być tego samego rozmiaru, przed zakupem należy przymierzyć oba buty. Podczas przymierzania pary warto zwróć uwagę, czy na powierzchni nie ma fałd, zagnieceń, szorstkich szwów, które mogą powodować dyskomfort, jednak buty Memo doskonale przylegają do każdej stopy.