Profesjonalne prowadzenie rozliczenie ksiąg

 

Na rynku działa nawet kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które kierują swoją ofertę do mikro, małych, średnich i dużych działalności gospodarczych oraz spółek. Ich głównym celem jest rozliczanie firm zgodnie z ustawą o rachunkowości, podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług.

Ilu księgowych pracuje w biurze rachunkowym?

profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych w warszawieBez względu na wielkość działalności i jej specyfikę, każda musi mieć prowadzoną księgowość. Zgodnie ze statystykami około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, natomiast jedynie oko trzydzieści kilka procent firm woli zatrudnić własną księgową. Na taką sytuację może mieć wpływ fakt, że usługi księgowe są znacznie tańsze niż zatrudnienie swojej księgowej. Przeważnie średnia wysokość abonamentu wynosi od pięciuset do półtora tysiąca złotych, a więc znacznie mniej niż nawet średnie miesięczne wynagrodzenie. Jakość usług jest na porównywalnym poziomie co praca samodzielnego specjalisty, zatem przedsiębiorcy czerpią same korzyści że współpracy. Profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych w Warszawie jest bardzo popularna usługą wśród małych i średnich firm, ponieważ dla nich oferowane warunki są najbardziej korzystne. Dla mikro działalności, w której nie ma zatrudnionych pracowników, a ilość generowanych dokumentów księgowych nie przekracza dziesięciu, miesięczny abonament może wynosić nawet niecałe dwieście złotych. W przypadku zatrudnionego samodzielnego księgowego nie byłoby to możliwe. W biurach rachunkowych najczęściej jest zatrudnionych kilku głównych księgowych oraz ich pomocnicy czy kadrowi. Do głównych obowiązków księgowych należy przede wszystkim prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla różnych spółek.

Z pewnością wybór biura rachunkowego będzie dobra decyzją, jeżeli z różnych powodów przedsiębiorca nie chce tworzyć nowego stanowiska pracy dla księgowego. Wysokość abonamentu zależy przede wszystkim od rodzaju i formy prowadzonej działalności, ilości generowanych dokumentów księgowych oraz, ewentualnej ilości zatrudnionych pracowników. Dzięki temu koszt prowadzenia księgowości jest proporcjonalnie dopasowany do każdej firmy.