Marihuana na receptę

Konopie indyjskie kojarzą nam się przede wszystkim z nielegalną używką. Jednak tak naprawdę, w pierwszej kolejności są one rośliną leczniczą, o niebywałych wręcz właściwościach. Odkrycie ich stało się dla medycyny prawdziwym przełomem. Okazuje się bowiem, że terapeutyczne właściwości tego ziela, z powodzeniem mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób.

Recepta na medyczną marihuanę

medyczna marihuanaLecznicze właściwości konopi indyjskich, z powodzeniem zaczęły być wykorzystywane w terapii wielu bardzo ciężkich chorób. Ta forma leczenia jest dopuszczona również w naszym kraju. W przypadku niektórych jednostek chorobowych, okazuje się niebywale skuteczne, w sposób wyraźny poprawiając nie tylko samopoczucie pacjenta, ale przede wszystkim rokowania. Tak zwana medyczna marihuana stosowana jest w leczeniu takich chorób jak padaczka, nowotwory, choroby neurologiczne, psychiatryczne. Znane są jej szczególne możliwości lecznicze właśnie w przypadku epilepsji. Należy wyraźnie zaznaczyć, iż medyczna marihuana pozbawiona jest jakiegokolwiek działania psychoaktywnego. Z rośliny pozyskiwane są po prostu ekstrakty o właściwościach terapeutycznych, a następnie wykorzystywane (zazwyczaj w formie suszu) do celów medycznych. Warto zaznaczyć, że medyczna marihuana dostępna jest jedynie na receptę. W celu skorzystania z kuracji, konieczny jest zatem kontakt z lekarzem prowadzącym. To on ostatecznie podejmuje decyzję w zakresie postępowania leczniczego.

Często z przymrużeniem oka podchodzimy do wszelkich form leczenia z wykorzystaniem naturalnych substancji. Tymczasem istnieje wiele roślin, które wykazują potężne działanie terapeutyczne. Za przykład niech posłuży właśnie medyczna marihuana, która znalazła szerokie zastosowanie w medycynie konwencjonalnej. Jest nadzieją dla ciężko, często nieuleczalnie chorych pacjentów.