Trawa syntetyczna a bezpieczeństwo dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Chce by dobrze się rozwijało, omijało wszelkie nieprzyjemności, ale przede wszystkim by było bezpieczne. Kupuje mu dostosowane do jego wieku zabawki, nie pozwala bawić się samemu na podwórku, czy też kupuje mu delikatne, hipoalergiczne kosmetyki do pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza przy produkcji różnych wyrobów, jak i przy tworzeniu miejsc zabaw dla dzieci.

Trawa syntetyczna na placu zabaw

realistyczna trawa syntetycznaNa placu zabaw, w przedszkolach, czy też w centrach zabaw dla dzieci musi być przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego też wszystkie produkty z jakich stworzone są te miejsca muszą przejść rygorystyczną kontrolę jakości. Jednym z nowoczesnym produktów, jaki można wykorzystać w tych przypadkach jest realistyczna trawa syntetyczna. Sprawdzi się ona zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Można nią wyłożyć plac zabaw. Sztuczna trawa nie wymaga podlewania ani koszenia, przez cały rok będzie wyglądała fantastycznie. Nic więc dziwnego, że lepiej jest raz zainwestować w sztuczną trawę niż codzienne borykać się z problemem jej podlewania, czy usuwania chwastów. Nowoczesna sztuczna trawa jest nietoksyczna, zarówno dla środowiska, jak i dla dzieci. Została stworzona z bezpiecznych materiałów syntetycznych, które nie wywołają u dziecka alergii, czy choroby. Trawa nie zatruje też gleby, roślin, czy zwierząt żyjących w miejskim parku. Ponadto, trawa syntetyczna zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas upadku. Gęste, miękkie runo zamortyzuje upadek, więc dziecko może się co najwyżej zadrapać, czy nabić sobie siniaka. Trawa jest bardziej miękka niż sztuczne podłoża z płytek, asfalt, czy kostka brukowa, zatem jest bezpieczniejsza. Ponadto, syntetyczna trawa jest niepalna. Nie ma zatem obaw, że niedopałek papierosa czy ostre promieniowanie słoneczne doprowadzą do tego, że trawa się zapali i stworzy zagrożenie dla przebywających na placu zabaw dzieci.

Oczywiście, sztuczna trawa nadaje się też co wnętrz. Można z niej zrobić wykładzinę do przedszkola, klubu malucha, czy do pokoju dziecka w domu. Miękka, trawiasta wykładzina będzie się świetnie prezentować. Można ją wykorzystać do tworzenia sali zabaw z motywem dżungli, czy też po prostu udekorować nią pomieszczenie. Na pewno efekt będzie fantastyczny.