Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Autonomiczna instalacja fotowoltaiczna z bateriami słonecznymi może zasilać wiele urządzeń pod warunkiem, że ich zużycie energii nie przekracza ilości energii wytwarzanej przez panele słoneczne. Dlatego konieczne jest prawidłowe określenie pojemności systemu. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest przygotowanie specyfikacji, czyli konieczny jest opis techniczny systemu.

Przepływ energii domowej instalacji fotowoltaicznej

tanie instalacje fotowoltaiczne - toruńProjektując samodzielną instalację fotowoltaiczną należy najpierw sporządzić listę wszystkich urządzeń elektrycznych w domu, sprawdzić ich zużycie energii i dodać je do listy. Należy jednak pamiętać, że będą to tylko przybliżone szacunki. Trzeba też oszacować, ile czasu w ciągu dnia jest używane jedno lub drugie urządzenie elektryczne. Na przykład żarówka w salonie pali się przez dziesięć godzin dziennie, ale w przedpokoju tylko dziesięć minut. Następnie należy określić, na jaką ilość energii słonecznej można liczyć na danym obszarze. Zazwyczaj dane te można uzyskać od lokalnego dostawcy paneli słonecznych lub stacji hydrometeorologicznej. Należy wziąć pod uwagę dwa czynniki mianowicie średnie roczne promieniowanie słoneczne, a także jego średnie miesięczne wartości w najgorszych warunkach pogodowych. Im dalej na północ, tym energia promieniowania jest mniejsza. W niektórych miesiącach będzie więcej energii niż potrzeba, a w innych będzie mniej. Aby zaspokoić swoje potrzeby warto jest zainwestować w tanie instalacje fotowoltaiczne – Toruń oferuje doskonałe firmy, które posiadają szereg zadowolonych klientów. Potrafią dokonać korekty utraty mocy ogniw słonecznych podczas ogrzewania na słońcu, a także uwzględnić kąt padania promieni słonecznych na powierzchnię modułów fotowoltaicznych w ciągu dnia. Różnica w jego wartości zimą i latem wynika z mniejszego nagrzewania się elementów zimą. W końcu mieszkamy w strefie umiarkowanej, gdzie występują cztery pory roku.

W przeszłości prawie wszystkie systemy fotowoltaiczne wykorzystywały stałe napięcie. Powszechnie stosuje się urządzenia zasilane bezpośrednio z akumulatora. Teraz, wraz z pojawieniem się wydajnych i niezawodnych instalacji napięcia są większe. Obecnie napięcie w układzie elektrycznym jest określane na podstawie dziennego poboru energii w ciągu dnia.