Budżetowa aplikacja do rejestracji godzin pracy

Podczas gdy niestandardowe godziny pracy w naszej firmie były ogromnie wygodne dla wielu pracowników, zwłaszcza teraz, gdy większość załogi musiała pracować z domu, stwarzały niemałe problemy z rejestracją przepracowanego czasu. Pomyłki zdarzały się często, szczególnie w przypadkach gdy któryś z pracowników przestawiał godziny pracy na późniejszą zmianę.

Wygodna aplikacja do rejestracji czasu pracy

niedrogi system rejestracji czasu pracyW celu ułatwienia pracownikom rejestracji przepracowanych godzin, ale również i dla uniknięcia pomyłek i problemów z takowymi związanych, zdecydowaliśmy się na zmianę systemu rejestracji pracy, wprowadzając do inwentarza firmy system RCP. Wybraliśmy elektroniczny, niedrogi system rejestracji czasu pracy, zdecydowanie lepiej sprawdzający się w pracy zdalnej niż większość systemów fizycznych, które funkcjonują w dużych obiektach przemysłowych. Owy system wymaga pobrania aplikacji i założenia konta pracowniczego na firmowym serwerze, a wszystkie zadania wykonywane przez pracownika są tam odnotowywane, podobnie jak przepracowane godziny. Jest to o tyle wygodny system, iż umożliwia bardzo dużą konfigurację, a jedną z najlepszych opcji jest ustanowienie standardowego wymiaru dziennych godzin. W przypadku gdy pracownik omyłkowo nie zakończy naliczania czasu pracy, jest to natychmiast odnotowywane w systemie, tak jak i wszelkie inne nieprawidłowości. Owy system pozwala również na komfortowe wprowadzanie godzin nadliczbowych, przerw pracowniczych i innych danych, jakie niejednokrotnie okazują się być przydatne podczas dokładnego rozliczania godzin pracowniczych w okresie rozliczeniowym. Dla kadry biurowej, natomiast, ogromnym ułatwieniem okazała się prostota obsługi programu, oraz jego zdecydowanie intuicyjny interfejs, umożliwiający bezproblemowe korzystanie z programu nawet przez osoby nie mające zbyt dużego doświadczenia w obsłudze programów księgowych.

Jest to jeden z najtańszych obecnie dostępnych programów do rozliczania czasu pracy, a jednocześnie najmniej skomplikowany. Nie mieliśmy bowiem żadnych problemów z jego obsługą, zarówno przez załogę kadrową jak i samych pracowników, od czasu jego wprowadzenia, a wszelkie pomyłki zdarzały się niezwykle rzadko, i miały miejsce głównie podczas testów programu i jego możliwości.