Budżetowe szafy do przechowywania broni

Niektóre szafy do składowania broni, posiadające wysokie certyfikaty jakości, bywają dość kosztowne. Mimo bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, okazują się czasem zbyt drogie jak na budżet prywatnych właścicieli broni i agencji bezpieczeństwa, potrzebujących szaf posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Nie wszystkie tanie szafy są jednak nieprzydatne, gdyż cena często uzależniona jest od zaawansowania i rodzaju zabezpieczeń.

Nowoczesna budżetowa szafa na broń

szafa s1 - cenaPodczas wybierania szafy do przechowywania broni warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem, oraz zabezpieczeniami wymaganymi na danym obiekcie. Często może się bowiem okazać, iż zaawansowana szafa, wyposażona w nowoczesne zabezpieczenia elektroniczne jest zwyczajnie niewygodna dla użytkowników, zwłaszcza strzelców sportowych przechowujących broń w domu. Dla takich posiadaczy broni, najlepszym rozwiązaniem zawsze jest budżetowa szafa S1 – cena takiej szafy jest bowiem znacznie niższa niż koszt nowoczesnej szafy na broń z elektronicznymi zabezpieczeniami. Nie jest ona jednak w żadnym wypadku gorsza od jakiegokolwiek innego modelu, gdyż posiada równie trwałą i wytrzymałą skorupę zewnętrzną, posiadającą wysoki poziom ogniotrwałości i odporności na wysokie temperatury. W warunkach domowych, taka szafa niejednokrotnie jest idealnym wyposażeniem magazynu broni, gdyż spełnia wszystkie wymagania, jakie nakładane są na składowanie broni w prywatnym domu, i nie jest jednocześnie niewygodna w użyciu. Tańsze szafy często nie posiadają pancernych przegród, jakie są standardowym elementem droższych i bardziej zaawansowanych szaf na broń, gdyż w przypadku przechowywania broni sportowej oraz niewielkiej ilości amunicji, takie przegrody nie są wymagane, więc mogą być zastąpione w celu powiększenia przestrzeni do przechowywania wyposażenia.

W ich miejsce montowane są natomiast szuflady z tworzyw sztucznych, ułatwiające użytkownikowi przechowywanie narzędzi, akcesoriów czy części zamiennych do broni, w sposób bardzo podobny do tego widywanego w szafach narzędziowych i stołach warsztatowych. Tanie szafy są często dostępne w każdym profesjonalnym sklepie z wyposażeniem bezpieczeństwa, a uproszczone warianty niemal zawsze można znaleźć na stronach i sklepach internetowych producentów.