Kosmetyki, które nie uczulają

Bardzo trudno sprawdza się skład kosmetyków w drogeriach – na niewielkich rozmiarów opakowaniach litery są prawie niewidoczne, a dodatkowo wiele składników ukrytych jest pod łacińskimi lub chemicznymi nazwami. Znalezienie wówczas produktu, który potencjalnie nas nie uczuli, jest prawie niemożliwe. Z pomocą przychodzą nam zakupy w internecie – mamy tam wybór niezliczonej ilości produktów do makijażu. Jakie składniki kosmetyków mogą nas uczulić?

Antyalergiczne kosmetyki dla pań

antyalergiczne wegańskie kosmetyki dla kobietMożemy być uczuleni na najróżniejsze substancje, niektóre osoby nie są w stanie używać kosmetyków zawierających na przykład miód pszczeli, jednak jest grupa specyfików, która alergizuje dużą grupę osób. Antyalergiczne wegańskie kosmetyki dla kobiet to dobre wyjście z sytuacji, ponieważ mamy możliwość dogłębnego sprawdzenia składu i pewność, że poszczególne składniki nie wywołają żadnej niepożądanej reakcji skórnej. Częstą przyczyną problemów są mieszanki zapachowe – producent nie ma obowiązku wymieniać ich w składzie, dlatego nie wiemy czy substancja odpowiedzialna za piękny zapach jest syntetyczna czy naturalna. Z tej przyczyny antyalergiczne kosmetyki raczej są bezwonne. Kolejnym problemem są wszelkie środki konserwujące, a najpopularniejsze są parabeny. Dzięki nim produkt na dłużej zachowuje trwałość, a także zyskuje właściwości grzybobójcze i antybakteryjne. Niestety, wiele kobiet skarży się na poważne uczulenia spowodowane parabenami. W czołówce silnie alergizujących substancji jest jeszcze parafina, glikol propylenowy, silikony i sztuczne barwniki – wszystkie wpływają na walory estetyczne i konsystencję kosmetyku. Produkty, które nie wywołują uczuleń, bazują na glicerynie i naturalnych pigmentach, a w procesie produkcyjnym stosuje się organiczne zagęstniki zamiast silikonu. Wymienianie klasycznych produktów bazowych czy konserwujących nie wpływa negatywnie na formułę czy trwałość kosmetyku. Dodatkowym takich preparatów jest ich wolność od produktów pochodzenia zwierzęcego – to bardzo ważne, gdyż wiele osób też może mieć na nie alergie.

Osoby podatne na różne uczulenia powinny wybrać antyalergiczne produkty. Najlepiej szukać takich w internecie, ponieważ w ciągu kilku chwil jesteśmy w stanie rozszyfrować cały skład kosmetyku. Potwierdzenie wegańskości specyfików również minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.