Dlaczego oficerki jeździeckie są tak popularne?

Obuwie jeździeckie stanowi jednocześnie odpowiednią ochronę dla osoby siedzącej w siodle, jak i poprawia walory estetyczne całego ubioru. Rodzajów butów, które ubierają jeźdźcy, jest bardzo dużo. Dopasowuje się je między innymi do umiejętności, stopnia zaawansowania, a także indywidualnych potrzeb osoby. Najczęściej mówi się jednak o oficerkach. Co jest w nich niezwykłego, że jeźdźcy często decydują się na ich zakup?

Czy oficerki jeździeckie są wygodne?

wygodne oficerki damskie jeździeckieOficerki zazwyczaj są wybierane przez osoby bardziej doświadczone, głównie ze względu na cenę produktu oraz często konieczność ich właściwej pielęgnacji. Są jednak jeźdźcy, którzy rozpoczynając swoją przygodę, chcą już zadbać o swój maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Oficerki charakteryzują się przede wszystkim tym, że są niezwykle wygodne, chronią sporą część nogi, a odpowiednio zaprojektowane ułatwiają poruszanie się konno. Wygodne oficerki damskie jeździeckie, tak samo jak męskie, mają wysokie cholewy i z reguły tworzone są ze skóry. Projektuje i produkuje się je pod konkretny rozmiar stopy jeźdźca z uwzględnieniem jej charakterystycznych cech. Oficerki mają sztywną podeszwę i pozbawione są widocznego bieżnika, przez co można je w wygodny sposób opierać w strzemionach, a jeżeli nastąpi upadek z konia, stopa nie zblokuje się w strzemionach, co znacząco poprawia bezpieczeństwo jeźdźca. W zależności od materiału, z jakiego zostały stworzone oraz od tego, czy były tworzone na zamówienie, za ich zakup zapłaci się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jest to jednak zakup na dłuższy okres, gdyż odpowiednio pielęgnowane posłużą przez wiele lat. Należy pamiętać, że jeżeli wykonano je ze skóry, to dodatkowo trzeba zakupić również detergenty do ich mycia i konserwowania. Właśnie dlatego na ich zakup decydują się głównie osoby, które z jeździectwem wiążą swoją przyszłość.

Jak widać, nie bez powodu oficerki jeździeckie są niezwykle popularne. Zarówno eksperci, jak i początkujące osoby są w stanie zauważyć różnicę między tego typu obuwiem a innymi butami. Jeśli jednak nie można pozwolić sobie na zakup tego produktu, na początek mimo wszystko powinno stosować się buty jeździeckie innego rodzaju, aby nie doznać żadnych urazów i nie zniechęcić się przez to do dalszej jazdy.