Wygodne domu letniskowe

Posiadanie domku letniskowego jest marzeniem wielu osób, ponieważ mogą w nim spędzać wszystkie wolne chwile. Taki domek nie wymaga specjalnego pozwolenia na budowę więc jest znacznie mniej formalności przy jego stawianiu.

Budowa domku letniskowego

mobilne domy letniskoweJeżeli posiadamy działkę poza miastem, to z pewnością chcemy ją zagospodarować w taki sposób, aby można było na niej spędzać urlop. Podstawą jest oczywiście domek, który można wykonać samodzielnie na wiele sposobów, ale można te kupić gotowy. Najlepszym przykładem domków, których postawienie zajmuje maksymalnie kilka tygodni są mobilne domy letniskowe, które producent wykonuje w hali produkcyjnej i przywozi gotowy model w wyznaczone miejsce. Jest to budynek konstruowany na wzór przyczepy, ponieważ posiada podwozie, na którym może być przewożony. Jest on w kształcie prostokąta i posiada wszystkie niezbędne elementy jakie powinny się znaleźć w każdym domu. Ponieważ jest to letniskowy domek, to jego powierzchnia musi się mieścić w określonych normach, dlatego też największe modele mają metraż nieprzekraczający sześćdziesiąt metrów. Wielu producentów umożliwia mieć klientom wpływ na ostatecznych kształt domku, dzięki czemu ma on indywidualny charakter. Przede wszystkim dotyczy to elewacji budynku, rodzaju i wielkości okien, modelu drzwi wejściowych czy rodzaju i koloru dachówek. Oczywiście klient ma też wpływ na wygląd wnętrza i jego wyposażenia, co jest niezmiernie ważne w codziennym użytkowaniu domku. Jego cena jest zawsze indywidualnie ustalana z klientem.

Bez wątpienia zakup takiego domku letniskowe jest znacznie tańszy niż wybudowanie domu od podstaw z cegieł, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Można go postawić w dowolnym miejscu i tylko podłączyć energię elektryczną i wodę.