Żyrandole, które sprawdzą się w kościele

Kościoły i kaplice to szczególne miejsca sacrum, które dla wielu wyznawców religii uchodzą za dom boski. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcą oni oddać mu szacunek na wiele sposobów. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednia oprawa mszy świętych, a także wyrafinowany wystrój wnętrza świątyni.

Gustowne żyrandole w kościele

żyrandole do kościołaProjektanci lamp i oświetlenia prześcigają się w prezentowaniu na rynku najnowszych trendów i nowinek. Dla wielu z nich dobrym klientem może okazać się również kościół. Oświetlenie w każdej świątyni jest bardzo ważne. Po pierwsze ze względów praktycznych – w trakcie ceremonii odczytywane są fragmenty pisma i różne czytania, a do tej czynności niezbędne jest dobre doświetlenie ołtarza. Nie ma mowy o zbyt ciemnym pomieszczeniu. Po drugie, żyrandole do kościoła stają się ładnym i wyrafinowanym elementem jego wystroju. Zbudowane mogą być z kryształów lub opalizujących kul z włókna szklanego. Są to materiały trwałe i odporne na potłuczenia. Tak zdobiona oprawa żarówek dzięki swojej stylistycznej uniwersalności doskonale sprawdzi się na wszelkich ważnych uroczystościach typu śluby, chrzciny czy komunie święte. Takie żyrandole komponują się dobrze ze świętymi obrazami, wytwornymi dywanami w odcieniach czerwieni, a także barwnymi witrażami w oknach świątyni, które przepuszczą światło, a w ten sposób drobinki kryształów na żyrandolu zaczną się mienić. Dzięki zastosowaniu licznych wypustek na dodatkowe żarówki – żyrandol zapewni długotrwałe oświetlenie nawet w przypadku, gdyby jednak z żarówek zgasła.

Zastosowanie tego typu oświetlenia w kościele to z pewnością dobre rozwiązanie dla zwolenników ponadczasowej klasyki i elegancji, które zadowoli nawet najbardziej wymagające oko znawcy wystroju obiektów sakralnych. Będzie stanowiło idealne dopełnieniem stylu każdej świątyni.