Warto poznać metodę ustawień systemowych

Psychoterapia jest sprawdzoną metodą, jeśli zależy nam na osiągnieciu pełnej harmonii oraz szczęścia. Istnieją oczywiście rozmaite nurty terapeutyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wykwalifikowani psychoterapeuci zapewnia swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Ważne jest wzbudzenie u pacjenta poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania do specjalisty. Jedną z uznanych metod leczenia wszelkich zaburzeń są ustawienia systemowe.

Bert Hellinger jest twórcą ustawień systemowych

poznawcze ustawienia systemowe hellingeraUdział w ustawieniach systemowych bez wątpienia jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. Warto podkreślić z całą mocą, ze metoda ta nie jest dla każdego. Z tego też powodu należy dokładnie zastanowić się, zanim podejmiemy decyzję o uczestniczeniu  warsztatach terapeutycznych. Warto wcześniej porozmawiać z prowadzącym i wyjaśnić swoje wątpliwości. Dla wielu osób uczestniczenie w ustawieniach systemowych jest źródłem wielu silnych emocji. Nie zawsze można sobie z nimi poradzić. Terapeuci posiadający odpowiedni certyfikat zazwyczaj namawiają swoich pacjentów, żeby przyszli na warsztaty i po prostu obserwowali, cos ię dzieje. Poznawcze ustawienia systemowe Hellingera to nowatorska metoda krótkoterminowa. Podczas zaledwie kilku spotkań można odkryć istotę problemu. warto jednak podkreślić z całą mocą, ze ustawienia rodzinne nie stanowią panaceum na wszystko. Podczas warsztatów omawiany jest problem wybranego pacjenta. W tym czasie terapeuta obserwuje wszystko z boku. Przystępuje do akcji w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba. Terapeuta pomaga pacjentowi w uporządkowaniu systemu rodzinnego. Oczywiście wszystko dziej się w głowie pacjenta. Często podczas zajęć terapeutycznych wychodzą na jaw przez lata skrywane tajemnice rodzinne, o których dana osoba nie maiła zielonego pojęcia. jak to możliwe? Sam Bert Hellinger tłumaczyła to zjawisko obecnością tak zwanego wiedzącego pola. Tak naprawdę cała historia naszej rodziny zapisana jest w naszej podświadomości.

Od ponad trzech dekad psychoterapeuci na całym świecie  z powodzeniem wykorzystują metodę ustawień rodzinnych. Wbrew pozorom są one niezwykle skuteczne. Pacjenci uzyskują poprawę już po kilku sesjach terapeutycznych. Do zalet ustawień rodzinnych należy zatem ich krótkoterminowość. Wspólnie z pacjentem terapeuta jest w stanie dosyć szybko dotrzeć do istoty problemu.