Najlepsza imitacja cegły

Motyw cegły jest bardzo pożądany przez wielu inwestorów od wielu lat. W poszukiwaniu najlepszej imitacji ceglanych murów powstał szereg materiałów budowlanych, które w lepszy lub gorszy sposób spełnia swoje zadanie. Niezastąpionym produktem do tworzenia niemal rzeczywistego odwzorowania muru są płytki z cegły.

Płytki ze starych cegieł rozbiórkowych

płytki ceglaneDo momentu pojawienia się na rynku materiałów budowlanych płytek ze starych cegieł rozbiórkowych wprowadzano do wnętrz motyw cegły używając najróżniejszych produktów. Są to przede wszystkim płytki z gipsu, betonu architektonicznego, panele z tworzyw sztucznych i tapety. Używając tych materiałów nie uzyskamy jednak tak rzeczywistego efektu jakie dają płytki ceglane cięte na różne sposoby ze starych cegieł. Cegły do wytwarzania ceglanych płytek są zbierane ręcznie w różnych zakątkach kraju i Europy. Po starannej selekcji zostają pocięte na płytki. Producenci tego typu płytek tworzą własne kolekcje i linie produktowe w oparciu o typ cegły i barwę. Dostępne na rynku płytki są cięte z lica, ze środka i z tzw. główki cegły. Najatrakcyjniej prezentują się płytki cięte z lica gdyż oddają rzeczywisty wygląd starego ceglanego muru dzięki naturalnej, podniszczonej fakturze i wyblakłej barwie. Kolejnym rodzajem płytek są cięte ze środka cegieł. Ich zaletą jest ukazywanie naturalnej, pierwotnej barwy i budowy strukturalnej. Ich powierzchnia jest gładka, uzyskana w wyniku cięcia. Warto zwrócić również uwagę na najmniejszy, bardzo efektowny rodzaj płytek ciętych z główek. Jest to najmniejsza powierzchnia zewnętrzna cegieł.

Oprócz tego niektórzy producenci dostarczają wycinane z cegieł narożniki będące znakomitym elementem wykończeniowym. Istnieją dwa podstawowe sposoby montażu płytek, z zachowaniem odstępów wypełnianych fugą lub poprzez układanie bezpośrednio obok siebie.