Regały kolonialne do salonu

Posiadając sporą kolekcję różnego rodzaju książek, warto zainwestować w wytrzymały i konkretny regał drewniany, który w odpowiedni sposób dodatkowo wyeksponuje piękną domową bibliotekę. Dzięki temu w salonie zyska się unikatową dekorację – warto tutaj pomyśleć również o odpowiednim ułożeniu książek, na przykład kolorystycznie, aby stworzyć mini galerię na jednej ze ścian. Niezwykle popularne w ostatnim czasie są stylowe meble kolonialne, które nadają wyjątkowy klimat aranżowanemu pomieszczeniu.

Wąskie regały do niewielkiego salonu 

wąskie regały kolonialneJeśli nie posiada się odrębnego pomieszczenia w mieszkaniu czy domu, w którym przechowywane są książki oraz dokumenty, mowa tutaj głównie o prywatnych gabinetach czy biblioteczkach, to warto zaaranżować takie miejsce w salonie. Należy jednak pamiętać, aby zakupić wąskie regały kolonialne, które nie zajmują zbyt dużo przestrzeni, ale równocześnie pomieszczą naprawdę sporo książek, a nawet można pomiędzy postawić oryginalne dekoracje. Styl kolonialny jest ponadczasowy i wpasuje się praktycznie w każde wnętrze – z całą pewnością stanie się punktem wyróżniającym w całym pomieszczeniu, głównie ze względu na dosyć ciemny kolor drewna oraz przepiękne zdobienia. Poszukując odpowiedniego dla nas regału należy zwrócić uwagę głównie na jakość wykonania, ponieważ mebel musi utrzymać sporą ilość, dosyć ciężkich książek, a także musi być stabilny. Często regały są wąskie i bardzo wysokie, dlatego dobrze dodatkowo je zabezpieczyć, aby przypadkiem nie przewróciły się na najmniejszych domowników. Regały można zamówić u stolarza, który wykona mebel zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a także poszukać gotowych rozwiązań, m.in. w formie odrestaurowanych regałów na książki, które wyróżniają się tzw. duszą i niezwykłym klimatem.

Ceny regałów są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od wielkości, stylu wykonania oraz trudności wyprodukowania określonego mebla. Licząc na stabilny i trwały regał należy nastawić się na wydatek powyżej 1000 złotych. Mowa tutaj oczywiście o większych gabarytach, które zajmą jedną ze ścian w naszym salonie i staną się funkcjonalną ozdobą całego wnętrza. Wcześniej dobrze zmierzyć wolną przestrzeń w salonie, która jest zarezerwowana na naszą mini domową biblioteczkę na prywatne książki.