Czy podczas sesji z misami tybetańskimi można zasnąć?

Masaż dźwiękiem lub używane przez niektóre osoby sformułowanie „kąpiel w dźwięku” wykonuje się za pomocą mis tybetańskich i instrumentów o podobnym zastosowaniu, jak na przykład gongi. Prowadzone sesje mają na celu wyciszyć i usprawnić proces samoregeneracji organizmu. Zazwyczaj odbywają się one w grupach kilku- a nawet kilkudziesięciu osób. Czy podczas trwania sesji można odczuwać dyskomfort?

Jak przebiegają sesje z misami tybetańskimi?

oryginalne misy tybetańskie w sklepieWiększość osób decyduje się na wybór grupowych sesji, gdyż są znacznie tańsze, a przy okazji można zapoznać się z ciekawymi ludźmi o sporym doświadczeniu związanym z uczestniczeniem w podobnych spotkaniach. Jest jednak możliwość zapisania się na indywidualną sesję, wówczas cena może być nawet trzykrotnie większa, jednak zapewniony jest większy komfort, a efekt jest bardziej zadowalający. Sesja trwa około 40 minut, choć może być dłuższa. Podczas jej trwania uczestnicy leżą lub siedzą na podłodze (w zależności od wybranej metody terapii), a prowadzący odpowiednio pociera misę i uderza w nią. Znając podstawy medytacji lub uczestnicząc w zajęciach jogi, można lepiej zrozumieć, na czym polega wyciszenie i tym samym lepiej odczuć różnicę po zakończonym spotkaniu. W grupach osób początkujących można spotkać się z lekkim hałasem, który może zakłócać spotkanie – jest to najczęściej ziewanie, a w sporadycznych przypadkach również pochrapywanie. Zdarzają się przypadki, że niektóre osoby zasypiają podczas sesji, jednak właśnie, aby temu zapobiec, prowadzący co pewien czas uderza w misę, pobudzając organizm. Tym samym podczas trwania sesji, uczestnik pozostaje cały czas w świadomości. Wiedząc już, jak wyglądają sesje, jak są prowadzone i na co zwrócić uwagę, warto zakupić instrument samemu. Oryginalne misy tybetańskie w sklepie potrafią kosztować nawet koło 2000 złotych, jednak podstawowe, nieco gorzej działające można kupić już za kilkaset złotych.

Po pojedynczych spotkaniach lub własnych sesjach nie warto zrażać się brakiem efektu. Czasami może być to spowodowane niewłaściwym użytkowaniem instrumentu lub brakiem odpowiedniego wyciszenia. Odbywając kursy lub stosując się do zaleceń osób doświadczonych, można poprawić efekty sesji i tym samym zapewnić sobie pełen relaks, rozluźnienie ciała, uspokojenie umysłu oraz duszy.