Właściwości paneli z poliwęglanu

Poliwęglan to nowoczesny, bardzo uniwersalny materiał konstrukcyjny o właściwościach fizyko – chemicznych stawiających go wśród cieszących się największym zainteresowaniem wśród odbiorców. Jego wynalezienie spowodowało przełom w działalności wielu branż, dla których stał się podstawowym surowcem.

Zastosowania znakomitego materiału konstrukcyjnego

płyty poliwęglanoweDostępne na rynku płyty poliwęglanowe występują w dwóch wersjach produktowych, jako panele komórkowe i lite. Oba rodzaje płyt posiadają niesamowite właściwości, którymi zaskarbiły sobie serca odbiorców. To co charakteryzuje oba rodzaje płyt to bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne, płyty zachowują stabilność w zakresie temperatur od -40 do +120 stopni Celsjusza. Nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych oraz nie przepuszczają szkodliwego promieniowania UV dzięki odpowiednim zabezpieczeniom. Są to płyty o bardzo niskiej wadze i dużej sztywności co tworzy z nich stabilny element konstrukcyjny. Poliwęglanowe panele można dowolnie kształtować gdyż jest to materiał termoplastyczny. Poddaje się również formowaniu poprzez zginanie na zimno. Stopień udarności płyt jest bardzo wysoki, przewyższający szkło, które coraz częściej zastępuje poliwęglan lity nawet 25 krotnie. Poliwęglan ma również znakomite parametry izolacji termicznej. Płyty dostarczane są na rynek w różnych wielkościach i grubościach. Aby poznać wszystkie właściwości obu rodzajów płyt poliwęglanowych należy odwiedzić strony internetowe producentów gdzie są one bardzo szczegółowo opisane.

Zastosowanie płyt poliwęglanowych jest bardzo szerokie. Tworzy się z nich zadaszenia hal, marketów, wiat. Służą do budowy ściana działowych, wypełnień okien, banerów reklamowych oraz elementów wykończeniowych zastępujących szkło. Mnogość zastosowań poliwęglanu czyni z niego jeden z najbardziej uniwersalnych produktów.