Ceny dekoracyjnych paneli ściennych

Branża home decor szaleje. Większość osób uwielbia urządzać i dekorować mieszkania. Nawet niewielki remont składnia do tego, aby uzupełnić aranżację o drobne bibeloty i dodatki dekoracyjne. Rynek jest dość szeroki, dzięki czemu możemy wybierać wśród produktów zróżnicowanych pod względem estetyki, materiałów i cen.

Ile wydać na dekoracyjne panele ścienne?

dekoracyjny panel na ścianę cenaW obecnym sezonie modne mieszkanie nie może obejść się bez paneli ściennych. Ażurowe, szklane czy z płyt kompozytowych stanowią nieodłączny element ścian w kuchni i salonie. Można z nich zrobić oryginalne przepierzenia lub ocieplić ścianę obok dziecięcego łóżeczka. Jaki zatem musimy ponieść koszt, jeżeli pragniemy, aby nasze mieszkanie było jak najbardziej na czasie? Otóż jeśli chodzi o pojedynczy dekoracyjny panel na ścianę cena jest zależna od jego wielkości i rodzaju. Klasyczne, proste produkty o wymiarach ok. 25×25 cm kupimy już za 30 – 40 zł. Jeśli chodzi o większe dekory, bardziej zdobne lub wykonane techniką 3d musimy się liczyć z kosztami oscylującymi w granicach 200 – 300 PLN za sztukę. Musimy pamiętać o tym, że bardzo często pojedynczy panel nie będzie dobrze wyglądał na naszej ścianie, więc zazwyczaj trzeba się zaopatrzyć w co najmniej kilka sztuk. Do kosztów instalacji paneli ściennych zazwyczaj należy również doliczyć cenę odpowiedniego kleju lub innych elementów mocujących, a niekiedy nawet i fugi.

Sam zakup dekorów nie powinien stanowić problemu. Są one dostępnie w większości sklepów stacjonarnych z elementami wystroju wnętrz, a także w sklepach i na platformach sprzedażowych w Internecie. Możemy też pokusić się o zamówienie dekoracyjnych paneli ściennych wykonywanych na wymiar oraz na podstawie własnego pomysłu. Cena w takim wypadku jest dostosowywana indywidualnie.