Na czym polega dedykowany transport?

Doręczenie przesyłki w transporcie dedykowanym odbywa się przede wszystkim na warunkach przedsiębiorcy. Można mieć pełną kontrolę nad powierzoną danemu przewoźnikowi przesyłką. To jest bardzo dobra opcja dla tych przedsiębiorców, którzy lubią mieć wszystko poukładane. 

Zalety transportu dedykowanego

dedykowany transport towaruFirmy przewozowe gwarantują doręczenie przesyłki w określonym czasie przez klienta o dowolnej porze dnia i nocy. Dedykowany transport towaru realizowany jest w systemie 24 godzinnym, co przyczynia się do tego, że dostarczenie paczki dochodzi bardzo szybko. Transport całodobowy samochodem zapewnia odbiór i doręczenie przesyłki niezależnie od tego, która aktualnie jest godzina. Ten transport nie bierze udziału w standardowych rozwiązaniach logistycznym, a jego największym przeznaczeniem jest odbiór i dotarcie do celu o wyznaczonym czasie dedykowanym za pomocą przeznaczonego do tego zadania pojazdu. Taki transport zwany jest również jako system door to door, czyli od drzwi do drzwi. Odbywa się on bez przeładunków i doładunków, ponieważ jest zarezerwowany wyłącznie do wykonania jednego zlecenia, co wpływa na szybkość wykonywania zadania. Dlatego polega on na tym, że dostarcza dany towar do nadawcy od odbiorcy bez żadnych przystanków po drodze. Specjalistyczny samochód dedykowany jest właśnie do wykonania tylko tej jednej trasy. Główną zaletą tego transportu jest jego niesamowita szybkość i realizowanie zleceń w systemie całodobowym. To dzięki niemu powierzona przesyłka dotrze bezpośrednio do odpowiedniego miejsca. 

Dzięki temu, że wybór konkretnego transportu jest bardzo szeroki, każdy bez większego problemu może dobrać taką formę, która najlepiej będzie mu odpowiadać. Dlatego przedsiębiorcy mają z czego wybierać i dostosowywać przejazd do swoich możliwości finansowych.