Solidne skutery elektryczne

 

Osoby zmagające się z niepełnosprawnością zasługują na komfortowe pojazdy, dzięki którym będą mogły dojechać dalej niż do sklepu. Nie mówimy tu o tradycyjnych wózkach inwalidzkich, które napędzane są siłą mięśni, albowiem nie każdy inwalida ma siłę i możliwość ich obsługiwania.

Zakup inwalidzkiego skutera elektrycznego

skutery elektryczne inwalidzkieSprawne poruszanie się standardowym wózkiem inwalidzkim wymaga naprawdę sporej siły i wielu godzin praktyki więc nie można powiedzieć iż jego obsługa jest intuicyjna. W przeciwieństwie do skutera inwalidzkiego, którym jazda nie wymaga żadnego nakładu sił, a jedynie manewrowania manetkami. To dużo prostsze nawet od jazdy na rowerze, dlatego nawet osoby w podeszłym wieku nie mają problemów z obsługą tego rodzaju pojazdów. Ich wielką zaletą jest fakt, że są zasilane bardzo wytrzymałymi akumulatorami, co sprawia, że można nimi przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów na jednym ładowaniu. Skutery elektryczne inwalidzkie mają także tylne i przednie lampy LED, dzięki czemu pojazd jest świetnie widoczny nawet po zmroku. Jeżeli chodzi o warunki pogodowe to tego rodzaju pojazd jest przystosowany do jazdy o każdej porze roku. Najlepiej jednak poddawać skuter okresowym przeglądom, które są w reguły wliczone w cenę pojazdu, przynajmniej przez pierwsze dwa lub trzy lata. Koszt skuterów elektrycznych zależny jest od tego, jakie mają wyposażenie i od jakiego producenta pochodzą, zatem równie dobrze mogą kosztować kilka, jak i kilkanaście tysięcy złotych.

Skuter inwalidzki jest przystosowany do przewozu osób o maksymalnej wadze stu dwudziestu kilogramów, zatem tego rodzaju pojazdami mogą przemieszczać się także osoby otyłe. Zwłaszcza że siedziska są bardzo komfortowe i wyposażone w pasy bezpieczeństwa, przeciwdziałające wypadnięciu ze skutera.