Dane z mojego laptopa odzyskali informatycy

Całymi dniami pracuję przy komputerze. Korzystam oczywiście z laptopa, ponieważ pracuję w domu i lubię zmieniać pomieszczenia, w których wykonuje swoje obowiązki zawodowe. Na swoim laptopie zapisuję wszystkie efekty mojej ciężkiej pracy. Są to pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz zdjęcia, które robię u swoich klientów do wyceny usług. Do tego jeszcze często muszę przygotowywać prezentacje multimedialne, które z ciekawością oglądają moi szefowie.

Dane zapisywałem również na karcie pamięci

odzyskiwanie danych warszawaCały mój dorobek zawodowy to kilka tysięcy plików o niewielkich rozmiarach oraz zdjęć, które potrafią obecnie zajmować całkiem sporo przestrzeni na dysku. Mój laptop miał jednak zupełnie wystarczającą pojemność, żeby to wszystko zmieścić. Wszystkie inne pliki poza zdjęciami zapisywałem jeszcze na wszelki wypadek na karcie pamięci, którą zawsze miałem włożoną do gniazda w laptopie. Aż pewnego dnia stało się coś, czego bym się nigdy nie spodziewał. Laptop się nie włączył i nie reagował na żadne moje działania. Od razu znalazłem w telefonie firmę informatyczną oferującą odzyskiwanie danych Warszawa, bo wiedziałem jak to się skończy. Jeśli laptop się nie włącza to nie ma co liczyć na cud. Kartę pamięci przełożyłem do komputera stacjonarnego i okazało się, że system wymaga jej sformatowania. Od razu zabrałem cały sprzęt do znalezionej firmy informatycznej. Zleciłem im odzyskanie danych zarówno z dysku jak i z karty pamięci. Nie musiałem się nawet pytać o koszty, bo takie działanie awaryjne jest przewidziane w strategii bezpieczeństwa firmy ubezpieczeniowej, dla której pracuję. Musiałem tylko otrzymać fakturę na przeprowadzone prace naprawcze. Odzyskiwanie dość sporej ilości danych potrwało dwa dni robocze, a w tym czasie musiałem wybrać się do siedziby firmy po nowego laptopa. Odzyskane dane otrzymałem na nowym dysku zewnętrznym.

Teraz już wiem, że w przypadku podejrzenia możliwości utraty danych trzeba reagować od razu. Jeśli laptop się nie włącza to samemu nic się w tej kwestii nie zdziała. A jeśli w pracy szczególnie istotne są przechowywane na nim dane to pierwszym krokiem jest ich zabezpieczenie. Pomogła mi w tym dobra i sprawdzona firma informatyczna prowadząca swoją działalność w Warszawie. Koszty ich pracy pokryła moja firma.