Czy jednorazowe rękawiczki są drogie?

W wielu zakładach pracy można zauważyć coraz częstsze wykorzystywanie rękawiczek jednorazowych. Jest to z jednej strony związane z zasadami higieny, natomiast z drugiej ma to na celu ochronę dłoni osób, które wykonują daną pracę. Najbardziej popularnymi miejscami, w których można zauważyć używanie rękawiczek jednorazowych są gabinety lekarskie, kosmetyczne, czy miejsca związane z gastronomią.

Z czego wykonana jest rękawiczka jednorazowa?

Rękawiczka jednorazowaWidząc osobę w rękawiczkach jednorazowych zastanawiamy się jak często dokonuje ona zmiany rękawiczki. Na ogół powinno to następować za każdym razem. Wynika to przede wszystkim z zasad higieny. Higiena jest niezwykle istotna zwłaszcza w miejscach takich jak gabinety lekarskie, czy punkty gastronomiczne. Z tego też powodu właściciel danego zakładu, czy gabinetu powinien zaopatrzyć pracowników w odpowiednie akcesoria. Jakby nie było rękawiczki stanowią ważny element stroju ochronnego pracowników. Z tego też powodu powinny być zawsze powszechnie dostępne. Rękawiczka jednorazowa jest wykonana zazwyczaj z pewnego rodzaju delikatnej gumy. Z tego też powodu jest bardzo rozciągliwa i elastyczna. Z drugiej strony może ona ulec łatwemu uszkodzeniu. Wykonując pracę, do której używamy rękawiczki jednorazowej warto jest zwracać uwagę na to, czy nie uległa ona uszkodzeniu podczas wykonywania czynności. Rękawiczki mają na celu chronić naszą skórę przed kontaktem z różnymi substancjami. Niektóre z nich mogą prowadzić do powstawania podrażnień na skórze. Dotyczy to zwłaszcza pracowników przychodni i gabinetów lekarskich, czy kosmetycznych. W związku z tym konieczne jest sprawdzanie, czy rękawiczka nie ulegnie uszkodzeniu. W przypadku, gdy zauważymy, że dana rękawiczka jest uszkodzona należy dokonać jej wymiany. Rękawiczki jednorazowe mogą ulegać uszkodzeniu niestety także podczas ich zakładania. W związku z tym konieczne jest sprawdzanie ich stanu także w tym momencie.

Cena zakupu rękawiczek jednorazowych nie jest wysoka. Ten rodzaj rękawiczek kupujemy zazwyczaj w opakowaniu liczącym co najmniej sto sztuk lub więcej. Z tego też powodu koszt takiego opakowania zazwyczaj wynosi kilka złotych. Może się zdarzyć, że za lepsze jakościowo rękawiczki jednorazowe zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Jednakże nieraz warto jest kupić droższy produkt.