Ile kosztują usługi księgowych?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością prowadzenia odpowiednich rozliczeń z urzędami. Chodzi o urzędy podatkowe i ubezpieczeniowe. Firmy, które działają w formie spółek, muszą rozliczać się na zasadach pełnej księgowości. A to już bardzo zaawansowana forma prowadzenia rozliczeń księgowych, do której niezbędna jest pomoc profesjonalnej księgowości. Usługi biur rachunkowych i księgowych mają swoje ceny, które można znaleźć w zawartych na stronach internetowych cennikach.

Proste i zaawansowane usługi księgowe

księgowość w dąbrowie górniczejKoszty, jakie trzeba ponieść z tytułu obsługi księgowej zależą oczywiście od tego, jaką formę prowadzenia działalności wybierzemy. W przypadku jednoosobowych działalności to zawsze będzie najprostsza księgowość. Przynajmniej do momentu, w którym nie przekroczymy ośmiu milionów złotych rocznego przychodu. Prowadzenie zwykłej książki przychodów i rozchodów to miesięczne koszty od stu do dwustu złotych. Wszystko jeszcze zależy od tego ile mamy faktur przychodowych i kosztowych. Bo do książki wpisuje się każdą fakturę z osobna. Jeśli natomiast mowa o spółkach z zaawansowaną formą rozliczeń w postaci pełnej księgowości to te koszty będą odpowiednio wyższe. W zależności od biura prowadzenie skomplikowanych ksiąg rachunkowych kosztuje od pięciuset do nawet dwóch tysięcy złotych miesięcznie. Tutaj z kolei cena usług oferowanych przez księgowość w Dąbrowie Górniczej zależy tylko i wyłącznie od tego jak wiele pracy będzie potrzebne do prowadzenia takich rozliczeń. W każdym razie warto wiedzieć, że koszty usług biur księgowych można próbować negocjować. Branża księgowa i rachunkowa jest bardzo mocno rozwinięta, a firm w tej branży działa naprawdę sporo. Pomiędzy firmami jest duża konkurencja, więc też walczą one o każdego nowego klienta. A w przypadku tej branży można konkurować tylko cenowo.

Większość biur rachunkowych i księgowych oferuje ten sam zakres usług w różnych cenach. Gdy zakłada się firmę to można na spokojnie rozejrzeć się za jednym konkretnym biurem, które poprowadzi firmowe rozliczenia księgowe. Ceny usług można próbować negocjować, chociaż nie zawsze takie negocjacje muszą się skończyć powodzeniem. Nie mniej na tym rynku konkurencja jest na tyle duża, że każde biuro stara się pozyskać nowych klientów dobrą ofertą.