Wydajny pellet opałowy

Ogrzewanie domów często kojarzone jest ze stosowaniem jednego z najbardziej popularnych obecnie materiałów opałowych. Mowa tutaj oczywiście o węglu, który jest bardzo często do ogrzewania wykorzystywany z tego powodu, że podczas spalania węgla emitowane są bardzo duże ilości ciepła. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnim czasie ceny węgla znacznie wzrosły więc coraz więcej osób sięga po inne rozwiązania.

Pellet do ogrzewania domu

pellet olczyk z czystej trocinyWęgiel mimo swojej kaloryczności zaczyna ostatnimi czasy być jednak coraz mniej popularny. Ma to jednak swoje uzasadnienie w ostatnich cenach węgla. Znacznie wzrasta zapotrzebowanie na ten materiał opałowy i w efekcie coraz szybciej rosną ceny tego produktu. Warto więc pomyśleć o tym by wybierać materiały, których kaloryczność również będzie na dość dobrym poziomie ale za to cena będzie znacznie niższa. Przykładem jednego z takich materiałów opałowych może być pellet Olczyk z czystej trociny. W takim produkcie nie znajdziemy absolutnie żadnych chemicznych ulepszaczy czy nawet lepiszczy, które miałyby za zadanie wiązać ze sobą wióry drzewne. Stosowanie pelletu jest więc nie tylko znacznie tańsze od korzystania z węgla ale dodatkowo jest zdecydowanie bardziej eko. Z obliczeń i ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że ilość dwutlenku węgla jaka jest emitowana podczas spalania czystego pelletu wynosi praktycznie tyle samo co ilość tego gazu pobieranego przez drzewo w czasie jego wzrostu zanim zostanie przerobione na pellet. W związku z tym pellet drzewny jest materiałem, który zdecydowanie uznawać można za produkt przyjazny naturze. Od jakiegoś czasu pellet ten zakupić można na składach materiałów opałowych gdzie jest on sprzedawany po prostu na wagę. Dodatkowo widuje się coraz częściej również tenże materiał w marketach ogrodniczych czy budowlanych gdzie jest on sprzedawany w wygodnej workowanej formie. Przez co świetnie ten materiał się stosuje w domach.

Na ten moment ceny pelletu drzewnego są naprawdę przystępne. W związku z tym tenże produkt bardzo szybko znajduje swoich nabywców. Każdy kto jest zainteresowany zakupieniem pelletu drzewnego powinien pomyśleć o zakupie tego produktu jak najwcześniej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Dzięki temu można będzie naprawdę sporo zaoszczędzić.