Ile kosztuje wykonanie audytu energetycznego?

Doszliśmy z mężem do wniosku, że zamontujemy w naszym domu instalację fotowoltaiczną. Mieliśmy już dość ciągłych podwyżek prądu z elektrowni i chcieliśmy się od niego od uzależnić. Wiedzieliśmy, że przed wykonaniem projektu instalacji energetycznej należy wykonać audyt energetyczny. Większość firm, które oferowały projekty i wykonanie instalacji fotowoltaicznych oferowała wykonywanie takich audytów. Jednakże, my doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie wykonać go w niezależnej firmie.

Wykonaliśmy audyt energetyczny w dobrej cenie

specjalistyczny audyt energetyczny - cenaZależało nam bowiem na tym, aby taki audyt był wykonany rzetelnie i dokładnie. Nie chcieliśmy wykonywać go w firmie, z którą mieliśmy dalej współpracować w zakresie wykonywania instalacji fotowoltaicznej, bo obawialiśmy się, że mogą oni naginać wyniki, tak aby zaprojektować nam jak najdroższą instalację fotowoltaiczną. Najpierw zdecydowaliśmy się sprawdzić, ile kosztuje wykonanie takiego specjalistycznego audytu energetycznego. Poszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: specjalistyczny audyt energetyczny – cena, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Okazało się, ze wykonanie audytu energetycznego w przypadku budynków mieszkalnych jest dość niskie cenowo, ponieważ taki audyt można wykonać już za 100 złotych i rzadko, kiedy cena ta bywa wyższa. Inaczej kształtują się ceny w przypadku budynków gospodarczych, niemieszkalnych. W takiej sytuacji cena audytu energetycznego może przekraczać nawet 500 złotych. Szybko udało nam się z mężem znaleźć firmę energetyczną, która w bardzo dobrej cenie oferowała specjalistyczne audyty energetyczne. Wykonany przez nich audyt wykonany był na bazie rachunków za prąd i zużycia prądu w danym budynku w ciągu ostatnich dwóch lat oraz mocy umownej. Taki audyt był bardzo dokładny i rzetelny, ponieważ określał zużycie prądu podczas różnych pór dnia i różnych pór roku.

Od razu zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z tą firmą energetyczną, ponieważ mało która firma oferowała tak specjalistyczne i dokładne audyty energetyczne. W dodatku mieli bardzo szybkie terminy i audyt został wykonany w ciągu tygodnia. Teraz mogliśmy już projektować instalację fotowoltaiczną, a nawet przygotować certyfikację energetyczną budynku.