Dezynfekcja powierzchni handlowych od koronawirusa

Gdy pojawił się na świecie nieznany nikomu bliżej wirus to wraz z nim pojawiła się panika. Bo nikt do końca nie wie, z czym się ten wirus wiąże. Wiadomo tylko w jaki sposób się on rozprzestrzenia. Na szczęście od razu pojawiły się też zalecenia i obostrzenia sanitarne, które jasno pokazują jak należy w dobie tego wirusa postępować. Dbałość o higienę osobistą to tylko podstawowe wytyczne, do których każdy musi się dostosować indywidualnie.

Konieczne dezynfekowanie sklepów i punktów handlowych

koronawirus - dezynfekcjaO swoją higienę osobistą zadbać powinien każdy. Powinno się to robić od zawsze, a nie tylko w dobie koronawirusa. Przez ostatnie lata sporo ludzi zapomniało o takich podstawowych rzeczach jak chociażby zatykanie nosa i ust przy kichaniu i kaszleniu. Dzisiaj na nowo zaczęliśmy stosować się do takich absolutnie podstawowych kwestii higienicznych. Pojawiły się również wymogi sanitarne, które przyniósł ze sobą koronawirus – dezynfekcja jest jedną z czynności wymaganych w miejscach, w których gromadzą się większe grupy ludzi. Dezynfekcji muszą być poddawane sklepy i punkty usługowo-handlowe. Każdej nocy po zamknięciu sklepów poddaje się je specjalnemu procesowi dezynfekcji. Polega on na rozpyleniu suchej mgły wzbogaconej o środek dezynfekcyjny. Powietrze wypuszczane pod ciśnieniem dotrze wszędzie i osiądzie na wszystkim, dzięki czemu szybko dezynfekuje wszystko co się znajduje w zamkniętej powierzchni. Musimy się nauczyć żyć po nowemu, bo nie zapowiada się, że żeby koronawiru prędko nas opuścił. Wydaje się, że może to jeszcze potrwać latami, ale miejmy nadzieję, że poczucie dbałości o higienę osobistą zostanie z nami na dłużej niż sam koronawirus. Jeśli nauczymy się dbać o czyste ręce i zasłanianie ust i nosa to na pewno bardzo szybko pozbędziemy się tego wirusa. Jednak dezynfekcja powinna być konieczna już na stałe.

W sklepach, punktach usługowych czy galeriach handlowych jednocześnie może się pojawić całkiem sporo ludzi. Ważne jest to, żeby wszyscy pamiętali o higienie osobistej i dbałości o czyste ręce. A właściciele sklepów i osoby nimi zarządzające zadbają o czystą przestrzeń dookoła. Dzisiaj już nie wystarczy jedynie posprzątać powierzchnie handlowe. Konieczna jest również ich dezynfekcja. Wszyscy się do tego szybko przyzwyczailiśmy i taka dbałość o czystość nikomu nie przeszkadza.