Naturalne i ekologiczne ekstrakty konopne

 

Właściwości konopi siewnych znane są już od wielu lat. Od zawsze były wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej. Zawierają bowiem liczne składniki bioaktywne stymulujące pracę w poszczególnych układach organizmu. Związki kannabinoidowe, flawonoidy i nienasycone kwasy tłuszczowe intensywnie oddziałują na tkanki i procesy regeneracyjne i odnowcze w ich obszarze. Konopie siewne, uprawiane ekologiczne w terenach bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów, służą do produkcji preparatów takich jak oleje, pasty i susz.

Ekstrakty pozyskiwane z konopi

naturalny ekstrakt konopnyZarówno olej jak i pasty otrzymywane są w technologicznie skomplikowanych procesach polegających na ekstrakcji kwiatostanów roślin. Ekologiczne i naturalny ekstrakt konopny jest bogatym źródłem aktywnych składników wykazujących działanie terapeutyczne. Zawiera bowiem aktywny kannabidiol będący roślinnym odpowiednikiem substancji występujących naturalnie w organizmie ludzkim. Zasila układ endokannabinoidowy odpowiedzialny za właściwe procesy regeneracyjne we wszystkich komórkach organizmu. Jego działanie nie wywołuje skutków ubocznych, a także odurzenia i otumanienia. Jest legalnym składnikiem o bardzo szerokim spektrum działania, który ma najsilniejsze właściwości zdrowotne bez działania psychoaktywnego. Substancja jest dobrze tolerowana przez ludzki organizm i nie istnieje możliwość przedawkowania. Ze względu na swoje właściwości neuroaktywne i neuroprotekcyjne wykorzystywany jest w leczeniu chorób o podłożu neurologicznym. Wspomaga działanie układu nerwowego, działa rozluźniająco i przeciwspastycznie, a także zwalcza zaburzenia psychiczne i neurodegeneracyjne. Stosowany jest również u pacjentów onkologicznych, zwłaszcza przyjmujących chemię ze względu na swoje właściwości przeciwwymiotne i poprawiające nastrój. W postaci olejków może być przyjmowany profilaktycznie oraz leczniczo, a pasty i susz najczęściej spożywane są przez pacjentów z ciężkimi postaciami chorób przewlekłych o podłożu neurologicznym i nowotworowym.

Działanie na układ immunologiczny człowieka poprawia naturalną odporność organizmu oraz stymuluje stan hemostazy. Zapobiega również rozwojowi drobnoustrojów i bakterii wywołujących choroby. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. W dermatologii wykorzystywany jest do leczenia chorób o podłożu alergicznym i wywołanych czynnikami środowiskowymi. Wszechstronnie działający ekstrakt z konopi siewnych ma wpływ na organizm ludzki i wszystkie procesy w nim zachodzące.