Zakup zabezpieczających śrub do nowych opon

Od kilku lat mam prawo jazdy. Niestety nie stać mnie było na zakup samochodu i aby mieć pierwsze auto musiałam pracować dorywczo w różnych miejscach. Tak po kilku latach udało mi się zrealizować moje marzenie o posiadaniu własnego auta.

Zabezpieczające śruby do kół

śruby zabezpieczające do felgPodczas zakupu samochodu doradzali mi bracia oraz tata który jest mechanikiem. Kupno auta wiąże się z dużym ryzykiem i nie zawsze trafia się na uczciwego sprzedawcę. Jako że nie miałam doświadczenia w branży motoryzacyjnej cieszyłam się że mam wsparcie w rodzinie. Chciałam zakupić małe ekonomiczne auto tak aby swobodnie poruszać się po mieście. Samochód najbardziej potrzebny mi będzie do dojazdów do pracy dlatego zwracałam największą uwagę na rozmiar auta. Bracia wraz z tatą sprawdzali stan techniczny samochodu i jego sprawność. Po obejrzeniu kilku interesujących mnie aut zdecydowałam się na samochód który wymagał kilku napraw ale stosunkowo był w najniższej cenie. Sprzedawca był uczciwy i pokazał wszystkie jego usterki. Powiedział również że może spuścić trochę z ceny. Po zakupie samochód trafił do warsztatu taty. Mechanik samochodowy w rodzinie to prawdziwy skarb. Polecił mi abym zakupiła nowe opony i felgi oraz śruby zabezpieczające do felg. Opony w moim aucie były już wyeksploatowane i należało czym prędzej je wymienić. Śruby zabezpieczające miały chronić i uniemożliwić niepowołanym osobom na zdemontowanie kół. Kupując nowe opony istnieje duże ryzyko na to że zostaną skradzione. Mieszkam w bloku i auto będę parkować na niestrzeżonym parkingu. Koszt takich śrub jest o wiele niższy niż zakup kolejnych nowych opon.

Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu nie muszę martwić się o to gdzie będę parkować auto. Uważam że jeśli istnieje szansa na to aby dodatkowo zabezpieczyć auto warto w to zainwestować. Wydatek na śruby nie był duży, a polskie znane przysłowie mówi o tym że chytry dwa razy traci.