Komfortowe okrycie po kąpieli dla niemowlaka

 

Bez wątpienia kąpiel noworodka dla większości rodziców jest bardzo stresującą czynnością, szczególnie gdy jest to pierwsze dziecko, a młodzi rodzice nie mają żadnego doświadczenia na ten temat. Dziecko jest jeszcze bardzo malutkie i kruche, dlatego też ciężko szybko i sprawnie przeprowadzić kąpiel. Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo sprzętu, które pomoże nam w tej czynności.

Jakie okrycie kąpielowe wybrać?

Okrycie kąpielowe z kapturem dla noworodkaPodczas kompletacji wyprawki dla maluszka nie powinniśmy zapomnieć o podstawowych akcesoriach oraz kosmetykach potrzebnych do pielęgnacji dziecka podczas kąpieli. Jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie? Do kąpieli małego dziecko warto używać emolientów, które nie wysuszają delikatnej skóry maluszka, a dodatkowo pozostawiają na niej warstwę ochronną, która zapobiega utracie wilgotności skóry. Do ciekawych i bardzo pomocnych rzeczy podczas kąpieli należy z pewnością zakup wanienki ze wbudowanym plastikowym leżaczkiem lub wygodnym hamakiem, który zapewni stabilność maluszka, co zapobiegnie wyślizgnięciu się go z naszych rąk. Zamiast niepewnego trzymania dziecka na ręku wystarczy, gdy ułożymy je wygodnie na takim leżaczku. Warte uwagi są również wanienki z wygodnym stelażem, przy których znacznie oszczędzimy nasz kręgosłup, nie musząc się schylać lub znacznie droższa opcja, wanienki wbudowane w specjalną komodę, w której możemy umieścić wszystkie potrzebne akcesoria i kosmetyki do kąpieli i zawsze mieć je pod ręką. Do kolejnych udogodnień należy bez wątpienia okrycie kąpielowe z kapturem dla noworodka, które założone na główkę dziecka zabezpiecza przed wyziębieniem po wyciągnięciu go z wody. Ważne, by wybrać ręcznik większego rozmiaru, tak by przykrył całe ciało dziecka. Termometr do wody będzie pomocnym narzędziem, szczególnie gdy młodzi rodzice nie potrafią jeszcze określić temperatury wody poprzez włożenie do niej swojego łokcia. A jak wiadomo, woda powinna być idealna ani nie za gorąca, ani nie za zimna, a dokładnie powinna mieć temperaturę 37 stopni Celsjusza.

Wiadomo, że z czasem nawet młodzi i niedoświadczeni rodzice dojdą w końcu do w prawy w codziennej opiece nad maluszkiem. Oferowane pomocne gadżety na rynku znacznie ułatwią wykonywane czynności oraz dodadzą pewności siebie rodzicom, co jeszcze bardziej umocni ich w przekonaniu, że wspólnie dadzą sobie przecież radę.