Polecany adwokat od prawa cywilnego

Mój mąż jest czynnym alkoholikiem. On sam uważa, że nie ma problemu i potrafi kontrolować picie alkoholu. Jestem innego zdania, bo mój ojciec też cierpiał na chorobę alkoholową i miałam okazję zaobserwować mechanizm uzależnienia. Namawiałam męża, aby skorzystał z terapii indywidualnej albo zaczął uczęszczać na spotkania anonimowych alkoholików. Moje prośby okazały się bezskuteczne.

Rzetelna porada prawna legnickiego adwokata

rekomendowana kancelaria adwokacka - legnicaMąż popada w coraz dłuższe ciągi alkoholowe, zaciągając przy tym kredyty i wynosząc cenne przedmioty z domu. To się musi skończyć, bo puści nas z torbami. Mój terapeuta polecił mi, abym wystąpiła z wnioskiem o ubezwłasnowolnienie męża i wysłała go na przymusowe leczenie. Jest to bardzo dobry pomysł, dlatego muszę znaleźć dobrego prawnika, który pomoże mi w tej sprawie. Nie znam żadnych adwokatów, którzy specjalizują się w prawie rodzinnym, więc poszukam namiarów w internecie. Wejdę w wyszukiwarkę internetową i wpiszę frazę: ,,rekomendowana kancelaria adwokacka – Legnica i okolice”. Uzyskałam całą stronę wyników, więc mam w czym wybierać. Dodzwoniłam się do bardo znanej kancelarii adwokackiej i umówiłam na spotkanie. Mam jutro przyjść do kancelarii o godzinie szesnastej. Adwokat poinformował mnie, że w przypadku spraw o ubezwłasnowolnienie, niezbędna będzie dokumentacja medyczna dotycząca przebiegu choroby u męża. Mąż kilkakrotnie znalazł się na oddziale detoksykacyjnym, co mogę bez problemu potwierdzić. Adwokat polecił mi też wziąć ze sobą ksero dowodu osobistego męża, jego akt urodzenia i dowody stanowiące o jego lekkomyślnym postępowaniu. Chodzi tutaj o zaciąganie kredytów, zastawianie biżuterii w lombardach, a nawet drobne kradzieże w sklepach. Na to wszystko mam dowody, które zbierałam właśnie na taką okoliczność. Za poradę prawną będę musiała uiścić opłatę w wysokości stu złotych.

Powiem szczerze, że momentami nachodzą mnie wątpliwości co do słuszności tej decyzji. Mam jednak nadzieję, że mąż kiedyś zrozumie, że działałam z myślą o jego dobru. Wiem, że on sam nie jest w stanie teraz myśleć w sposób racjonalny, bo jego umysłem włada mechanizm iluzji i zaprzeczeń. Adwokat zasugerował też mi, abym o swoich zamiarach nie informowała męża, bo taka świadomość może niekorzystnie wpłynąć na jego kondycję psychiczną.