Najpiękniejsza designerska pościel do sypialni

 

Przytulenie się wieczorem do pościeli w miękkim łóżku zaraz po prysznicu, pod dniu ciężkiej pracy jest czymś wspaniałym. Dzięki dobrej pościeli możemy się spokojnie wyspać, a to przekłada się na nasze zdrowie fizyczne oraz samopoczucie psychiczne. Piękna pościel jest ponadto ozdobą całego mieszkania.

Pościel jako element projektowania sypialni

pościel 200x220 andropolPiękne meble do sypialni, prosta koncepcja kolorów i nastrojowe oświetlenie to wszystko, co najważniejsze, dla uspokajającej i przyjemnej atmosfery. Aby ją uzupełnić, pościel odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Podczas gdy zwykły zestaw pościeli można ozdobić dekoracyjnymi poszewkami na poduszki i piękną narzutą, zestaw pościeli wzorzystych sam w sobie przyciąga wzrok. Niezależnie od tego, czy będą to paski, czy kratka, czy kolorowe wzory i motywy, warto upewnić się, że projekt dostosowuje się do otoczenia i tworzy harmonijną atmosferę. Warta uwagi jest ponadto pościel 200×220 Andropol, tam oferuje się duży wybór różnych wzorów, rozmiarów i materiałów. Pościel powinna nie tylko pięknie wyglądać, ale również powinna być idealnie dostosowana do  gustu właściciela sypialni. Czy to bawełna, mikrofibra, len czy jedwab – istnieje wiele różnych materiałów, które sprawiają, że odpoczynek w takiej pościeli jest wyjątkowym przeżyciem. Różne tkaniny zwykle różnią się fakturą, splotem, a tym samym właściwościami. Dżersej, mikrofibra i len są szczególnie lekkie i oddychające, dlatego są idealne jako letnia pościel, natomiast frotte i flanela są szczególnie ciepłe i stanowią idealną alternatywę na chłodne zimowe wieczory.

Jednak niewielkie różnice można również określić optycznie, ponieważ różne materiały mają różne struktury. W przeciwieństwie do cienkiej, błyszczącej satyny, len charakteryzuje się na przykład lekko grubymi, widocznymi włóknami, które nawiązują do naturalnego pochodzenia tkaniny.