Czym są panele szklane?

Szkło stosowane we wnętrzach staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. To właśnie dzięki niemu pomieszczenia nabierają większej głębi, dodając tym samym wizualnie więcej przestrzeni. W związku z tym na rynku pojawiło się wiele rozwiązań z zastosowaniem tego materiału, a prym wśród nich zdecydowanie wiodą panele szklane. Pojawiają się one najczęściej w kuchni oraz łazience, a wszystko ze względu na łatwość utrzymania czystej powierzchni.

Panel szklany jako element dekoracyjny wnętrz

panele szklane gdańskSame panele szklane dzielą się na kilka typów, a ich podział wynika głównie z rodzaju szkła zastosowanego do produkcji. Panele wykonane ze szkła hartowanego cechują się niezwykłą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli ulegną rozbiciu szklane odłamki nie wyrządzą uszkodzeń na ciele. To właśnie z nich bardzo często produkuje się blaty kuchenne, kabiny prysznicowe oraz półki. Mogą one przybierać różnego rodzaju wykończenie poprzez matowe, aż po ozdobione grafiką. Panele szklane ze szkła piaskowanego pozwalają na wytłoczenie na nich wzoru co jest niezwykle efektywną dekoracją. Ponadto możemy spotkać się również z panelami ze szkła trawionego, klejonego, a nawet ze szkła lodowego, który stanowi niesamowity efekt wizualny. Te ostatnie panele składają się z trzech warstw szkła, z czego środkowa jest rozbita. Dzięki zastosowaniu łączącej poszczególne warstwy żywicy, mamy możliwość wyboru koloru tego rodzaju paneli. Zaletą paneli szklany jest nie tylko efektywny wygląd oraz łatwość w dbaniu o czystość powierzchni, ale także łatwy montaż. Zwykle montowane są one na klej, jednak jeśli mamy do czynienia z bezbarwnymi, najlepiej będzie mocować je przy pomocy śrub. Jeśli chodzi o panele szklane gdańsk jest miastem, w którym odnajdziemy wiele firm, które zajmują się nie tylko produkcją, ale również ich montażem w naszych domach. To właśnie dzięki wyspecjalizowanej ekipie będziemy mieć pewność, że panele szklane będą zdobić nasze wnętrza przez długie lata.

Szklane panele stały się dosyć popularną alternatywą dla tradycyjnych płytek ściennych. Dobrej jakości powierzchnie odporne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Mimo, że szkło jest materiałem powszechnie uważanym za delikatny, przy odpowiednich etapach produkcyjnych staje się niezwykle trwałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i bardzo wysoką temperaturę.