Wady i zalety desek kompozytowych

 

Deski kompozytowe to doskonała alternatywa dla klasycznego, naturalnego materiału. Powszechnie stosowane są do budowy nowoczesnych, trwałych tarasów. Deski kompozytowe to połączenie drewnianych trocin i PCV, dzięki czemu są bardzo trwałe i odporne, a jednocześnie ładnie wyglądają.

Deski kompozytowe – trwały materiał na taras

deska kompozytowaDeski kompozytowe układane są w bardzo ścisłym układzie, zapewniając bardzo wysokie walory estetyczne oraz zachowując efekt spójności elementów. Dzięki połączeniu prawdziwych trocin drewnianych oraz tworzywa sztucznego gwarantują nie tylko piękny wygląd, lecz także trwałość przez lata. Gruba deska kompozytowa jest bowiem rozwiązaniem nie tylko estetycznym, lecz także znacznie bardziej odpornym na warunki atmosferyczne, w porównaniu z tradycyjnym, naturalnym surowcem. Niestraszne mu ulewy, grad, czy śnieg. Dzięki silnie wiążącemu PCV materiał ten jest bardzo wytrzymały, odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dobrze sprawdza się także latem – deski nie blakną i nie tracą koloru pod wpływem promieniowania UV. Materiał dostępny jest wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością można dobrać najodpowiedniejszy. Deski kompozytowe są także materiałem przystępnym cenowo, o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Tańsze od niego są deski z drzew polskich, jednak wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia, pielęgnacji i nie są tak trwałe. Z kolei drewno egzotyczne, choć zdecydowanie trwalsze od gatunków rodzimych, jest od nich zdecydowanie droższe – ceny takich desek przekraczają nawet kilkukrotnie materiały kompozytowe.

Deski kompozytowe to bardzo wszechstronny materiał. Można je spotkać nie tylko na prywatnych posesjach, lecz także na wszelkiego rodzaju tarasach, deptakach, pomostach, czy nawet basenach. Jest to element nowoczesny, trwały i bardzo estetyczny.