Poszukiwania dobrego agenta nieruchomości

 

Postanowiliśmy z żoną sprzedać nasze mieszkanie i kupić sobie coś większego. Wkrótce miała powiększyć nam się rodzina i nasze dwupokojowe mieszkanie było na nią o wiele za małe. Uznaliśmy, że najlepiej będzie jeśli skorzystamy z pomocy agenta nieruchomości. Mieliśmy nadzieję, że to pomoże nam zsynchronizować kupno nowego mieszkania i sprzedaż obecnego. Musieliśmy tylko znaleźć jakiegoś profesjonalistę, który będzie wystarczająco kompetentny do takiej sprawy.

Gdzie w Katowicach znajdę agenta nieruchomości?

profesjonalny agent nieruchomości z KatowicPoszukiwania odpowiedniego agenta rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy frazę: profesjonalny agent nieruchomości z Katowic i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Wśród wielu różnych nazwisk i biur nieruchomości szybko znaleźliśmy agenta, który posiadał praktycznie same pozytywne komentarze. Klienci pisali, że jest niezwykle rzetelny i fachowy. Posiada dużą wiedzę rynkową, ale także prawniczą i finansową, dzięki czemu jego pomoc nie skupia się tylko na znalezieniu klienta albo mieszkania do kupienia, ale także oferuje pomoc przy sprawach dotyczących kredytu hipotecznego czy uregulowania historii księgi wieczystej, a także w znalezieniu odpowiedniego notariusza i przygotowania odpowiednich dokumentów. Nie jest on pośrednikiem żadnej agencji nieruchomości, dlatego jego prowizja jest minimalna i zależy od ceny mieszkania, które uda mu się sprzedać. Komentujący również bardzo cenili sobie to, że agent posiada duża bazę klientów zarówno z samych Katowic jak i okolic, dzięki czemu z łatwością znajduje mieszkania i domy nawet dla najbardziej wymagających osób. Zachęceni pozytywnymi komentarzami na jego temat postanowiliśmy się z nim skontaktować. Po krótkim spotkaniu i wstępnej rozmowie, zatrudniliśmy go. Już wkrótce okazało się, że to był bardzo dobry wybór. Agent okazał się bardzo profesjonalny i fachowy, i bez problemu spełnił nasze wymagania.

Udało mu się bardzo korzystnie sprzedać nasze mieszkanie oraz znaleźć dla nas odpowiednio duży dom. Wszystko bardzo dobrze zsynchronizował. Skrupulatnie przygotowywał dla nas wszystkie dokumenty oraz załatwiał wszelkie formalności w urzędach i sądach. Byliśmy bardzo zadowoleni z jego usług i również wystawiliśmy mu bardzo dobrą opinię. Agent posiadał dużą wiedzę i był w stanie nam odpowiednio doradzać.