Kantory stacjonarne a kantory internetowe

Podróżowanie i przemieszczanie się po świecie wiąże się z koniecznością kupowania i sprzedawania waluty. Wybierając się do innego kraju musimy mieć pieniądze, którymi można będzie zapłacić. Możemy mieć je w gotówce bądź na koncie, bo przecież poza granicami też można płacić kartą. Obcą walutę kupuje się w kantorach, a teraz ma się do wyboru wersję stacjonarną albo internetową. Każde rozwiązanie ma swoje plusy, a wyboru należy dokonać samemu.

Kantory walutowe online czy kantory stacjonarne?

kantor walutowy WarszawaZanim dokona się wyboru pomiędzy powyższymi możliwościami należy się zastanowić w jaki sposób będzie się korzystać z pieniędzy. Ci, którzy płacą za pomocą kart płatniczych pieniędzmi z konta bankowego nie potrzebują mieć przy sobie gotówki fizycznie. Może być jednak tak, że za granicą nie będzie zbyt dużo możliwości zapłacenia kartą. I wtedy potrzebna będzie żywa i fizyczna gotówka. Ci, którzy potrzebują gotówki powinni kupować walutę w stacjonarnych kantorach. Odwiedzając kantor walutowy Warszawa można zakupić tyle waluty ile potrzebne jest do odbycia podróży. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z kantoru internetowego. To rozwiązanie jest bardziej dla tych, którzy nie używają pieniędzy w gotówce. W takim kantorze można kupić walutę w niższej cenie, aniżeli w stacjonarnych punktach. Przy czym mamy ją na koncie albo na karcie, która obsługuje wiele walut jednocześnie. Oczywiście można ją później wypłacić z lokalnego bankomatu za granicą, ale jeśli podróżuje się do jakiegoś egzotycznego kraju to może być z tym później spory problem. Dlatego powiedzmy sobie szczerze, ale co gotówka to gotówka – szczególnie podczas zagranicznej podróży. A jeśli będzie się dobrze negocjować to w kantorze stacjonarnym możemy dostać walutę po naprawdę dobrym kursie. Wystarczy jedynie udowodnić, że w internecie można mieć ją taniej.

W zależności od tego jak i gdzie się podróżuje lepiej mieć walutę w gotówce albo na karcie. W cywilizowanych krajach można swobodnie posługiwać się kartą płatniczą. Gorzej jeśli chodzi o bardziej egzotyczne kraje, w których terminali płatniczych jest jak na lekarstwo. Wymiana waluty jest dzisiaj łatwa zarówno w normalnym kantorze jak i w internetowym. Konieczność posiadania pieniędzy w obcej walucie jest bardzo prosta w realizacji.