Łóżka ortopedyczne wspomagające rekonwalescencję

Nie da się ukryć, że profesjonalny sprzęt medyczny nie należy do najtańszych. W związku z tym firmy wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozpoczęły swoją działalność również jako wypożyczalnie. W ten sposób można wypożyczyć wózki inwalidzkie czy np. łóżka ortopedyczne. Szczególnie te drugie nie należą do tanich sprzętów. Wiadomo, że jeśli osoba chora będzie leżała w łóżku przez kilka lat i więcej, to wtedy zdecydowanie bardziej opłaca się kupić łóżko.

Regulowanie kąta nachylenia łóżek ortopedycznych

łóżko ortopedyczne wypożyczalniaBędzie ono służyć pacjentowi przez wiele lat, a co najważniejsze – zapewni mu komfort w czasie choroby. Do łóżka można dokupić materac antyodleżynowy, by zminimalizować ryzyko powstania bolesnych i nieprzyjemnych owrzodzeń skóry. Jeśli jednak osoba poszkodowana np. w wypadku komunikacyjnym będzie musiała spędzić w łóżku czas rehabilitacji czyli np. kilka miesięcy, to wtedy lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie łóżka ortopedycznego. Nie jest to kosztowne, a na pewno wspomoże pacjenta w czasie dochodzenia do siebie. Należy także wspomnieć o tym, że większość nowoczesnych łóżek ortopedycznych posiada specjalne piloty. Łóżka te są sterowane przy pomocy pilota, którego obsługa jest niesamowicie łatwa. Wystarczy jedno kliknięcie, by podnieść część górną czy dolną łóżka. Warto postawić na łóżko ortopedyczne wypożyczalnia z pewnością będzie miała całkiem spory wybór w tym zakresie. Regulowanie części tułowia przy pomocy pilota również jest ogromną zaletą takich łóżek. Przyciskając odpowiednie klawisze na pilocie, można wyregulować kąt pochyłu łóżka ortopedycznego. Oczywiście osoba chora może znajdować się w pozycji całkowicie leżącej. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy taką osobę trzeba nakarmić. W takich sytuacjach warto mieć w domu łóżko, które umożliwia posadzenie pacjenta w pozycji siedzącej. Dzięki pilotowi możliwe jest podniesienie tułowia do pionu.

I wcale nie trzeba używać tu specjalnie dodatkowych sił. Wszystko tylko za pomocą jednego kliknięcia. Osoby, które korzystają z łóżek ortopedycznych, bardzo chwalą sobie to rozwiązanie. Dzięki takim łóżkom ich życie jest zdecydowanie łatwiejsze, a już na pewno wygodniejsze. Mogą np. bez problemu zjeść posiłek w pozycji siedzącej, co daje spory komfort – zwłaszcza, jeśli ktoś nie może wykonywać gwałtownych ruchów.