Urządzenie do pomiaru czasu

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się krzewieniem kultury fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Ostatnio mamy w Polsce plagę otyłości wśród dzieci młodzieży, które bardzo źle się odżywiają, a czas wolny spędzają przed tabletem lub smartfonem. Najwyższą forma wysiłku fizycznego jest dla nich podbiegnięcie do autobusu a i to czynią niechętnie.

Precyzyjny pomiar czasu

pomiar czasu na zawodachMy postanowiliśmy to zmienić i różnymi sposobami staramy się zachęcić dzieci do wysiłku fizycznego oraz do zmiany niezdrowych nawyków. Organizujemy różne akcje, pogadanki i warsztaty w szkole i muszę przyznać, że wygląda na to, że nasze działania odnoszą skutek. Ostatnio postanowiliśmy, że zorganizujemy dla dzieci bieg z przeszkodami, coś, co pozwoli się sprawdzić, coś, do czego trzeba się przygotować, coś, co można sobie postawić za cel. Będą to pierwsze organizowane przez nas zawody i dlatego przed nami stoi teraz spore wyzwanie. Nie będzie łatwo, ale damy sobie radę. Obecnie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zapewnić precyzyjny pomiar czasu na zawodach. Oczywiście samo skończenie biegu będzie wielkim sukcesem, jednak dla trzech osób, które ukończą bieg w najkrótszym czasie przygotujemy specjalne, bardzo atrakcyjne nagrody. Stąd tak istotne jest dla nas precyzja pomiaru czasu. Dowiedzieliśmy się, że możliwe jest wypożyczenie całego systemu monitorującego czas poszczególnych zawodników. polega to na tym, że każdy z zawodników otrzymuje specjalną opaskę i podczas przekraczania mety mierzony jest jego czas, który jest następnie wyświetlany na specjalnej elektronicznej tablicy. Wypożyczenie takiego sprzętu nie jest zbyt dużym wydatkiem, a na pewno bardzo ułatwiłoby nam sprawę, nie wyobrażamy sobie bowiem siedzenia z zegarkiem w ręku i w ten sposób mierzenia czasu każdemu z zawodników.

Obecnie na zawodach już od dawna nie mierzy się czasu ręcznie, są od tego specjalne systemy, które pomogą nam bardzo precyzyjnie zmierzyć czas zawodników. Nie ma jednak potrzeby zakupu takiego systemu, ponieważ wiele firm oferuje wynajem systemu na czas zawodów. Dla organizacji, które korzystają z tego systemu sporadycznie jest to idealne rozwiązanie, nie ma bowiem  sensu wydawać pieniędzy na taki system, skoro o wiele taniej wyjdzie wynajem.